Понедельник, 05 Дек 2016, 04:27
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1215
Чат
реклама
Новое на форуме
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 239
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 02 Дек 2016
Ответов: 540
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Мои статьи [4]
СМИ [12]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Сегодня на сайте
Ruoim, 1a2b37g, ЛексКарпинский, ххх777ххх, aztek881, LANA, nati55, VarVaroVna, ПРостая_реальность, Ганна, gagarina3, arturbaum
 Каталог статей
Главная » Статьи » СМИ

ГЕНІЧЕСЬКА ВЛАДА: ОЗОН І БОЛОТО


  О цій порі херсонська «столиця» Азова, втомившись від численних гостей, переводить подих. Тому, хто давно не був у приморському містечку, впадає у вічі, що воно за останній рік стало ошатнішим, впевненішим у собі. Ті ж люди, те ж довкілля, а атмосфера здоровіша – більше озону!

У Генічеську три найбільш людних місця – море, базар і міська рада. Там – бізнес, тут – вирішення щоденних життєво необхідних для міста проблем. Щоправда, дехто із учорашніх «рядових», дорвавшись до гетьманської чи депутатської булави, заходився розмахувати нею для власного зиску. Махне вправо – дорогої земельки задурно прихопив, махне вліво – бюджетні кошти «прокрутив»…

Це видно, як кажуть, неозброєним оком. Варто лишень послухати виступи депутатів на сесіях, аби переконатися хто стоїть за інтереси територіальної громади, а хто за свої, шкурні. Тут уже навіть не до партійної приналежності! Як казав один: гроші не пахнуть навіть у платному туалеті…

Міський голова –той же правозахисник

Олександр Пінаєв – один із наймолодших міських голів не лише Генічеська, а й суверенної України. Людина нової формації, яка свідомо прийшла у владу не для збагачення.

Олександр Вікторович не належав і не належить до жодної із політичних сил. «Для мене, - каже, - існує одна політична сила – мій народ. Стане кращим Генічеськ – покращає й Україна».

Очевидно, виборці відчули це і серед десяти кандидатур міським головою вибрали саме Пінаєва. Олександр Вікторович відомий у південних краях і ще як правозахисник.

- До обрання мене міським головою два роки займався юриспруденцією, представляв і захищав інтереси людей у судах. Довелося також боротися з корупцією в органах міліції і прокуратури. З Божою поміччю виграв усі цивільні і карні справи у судах у прокуратури, у тому числі – й у прокурора Херсона.

- Ви людина віруюча?

- Так, православний християнин. Сам живу за Божими заповідями і хочу, щоб за ними жили всі, насамперед люди, які покликані наглядати за дотриманням духу і букви закону. А тут далеко не все гаразд. Я задокументував на хабарі двох співробітників міліції – оперуповноваженого і слідчого. І цю боротьбу із нечестивцями, спасибі за це, гідно оцінили жителі Генічеська на виборах міського голови.

А боротьби тут – непочатий край! Недарма ж один із колишніх губернаторів назвав Генічеськ «українською Сицилією».

І цю думку Пінаєв поділяє: «клани» і «кланчики» розхитують місто, як штормовий вітер – Азов, бо ж Генічеськ – це нинішня Україна в мініатюрі: корупція, казнокрадство, вседозволеність… Ці пороки суспільства і на двадцятому році суверенності процвітають буйним цвітом.

Міська рада очолювана Пінаєвим (а він гартував свій меч праведний у горнилі СБУ), стала в Генічеську першою територією, вільною від клановості і хабарництва!

Такий поворот влади у законне русло багато кому – мов кістка піленгаса у горлі. Насамперед крупним і дрібним чиновникам місцевого масштабу, у котрих зовсім інша психологія – правити і тягнути!

Фінанси і «романси»

- Мені у спадок дісталося бідне місто, у якому офіційно проживає 20,5 тисяч населення, - каже Олександр Пінаєв. – Коли я приступив до виконання вручених громадою обов’язків, то за голову взявся: у касі міськради виявилося (не повірите!) 300 гривень.

- Триста? У приморському місті?..

- Справді. Факт вражаючий і достойний якщо не Книги Гіннеса, то Книги рекордів суверенної України – це точно. Бо ж справді: хіба може бути казна курортної «столиці» Азова мізернішою, ніж у якійсь закинутій у південних преріях Голопупівці? Виявляється – може. Це відбувається там, де з благословення нечестивих на руку (про совість і мови нема!) чиновників кошти «привчені» йти мимо казни територіальної громади.

- І з чого ж ви почали, Олександре Вікторовичу? Із чолобитних у райдержадміністрацію і районну раду? Мовляв, допоможіть, колеги…

- Почав із інвентаризації землі. Її тут, як виявилося, ніхто і ніколи не проводив. Тут Генічеськ дасть фору будь-якому населеному пункту Херсонщини! Якось я спілкувався із мером Каховки Олександром Карасевичем і запитав: що ви робите із тими, хто не платить за землю? У відповідь почув: у нас таких нема. Правда, був один, та й того податкова загнала в кут…

Після сказаного міському голові Генічеська стало не по собі. Як же так: для рядових жителів – іржаві дахи, сліпі під’їзди, розбиті вулиці, а для місцевих скоробагатьків – «комунізм в окремо взятому дворі».

- Після двох днів інвентаризації виявилося, що із двадцяти комерційних магазинів вісімнадцять за землю не платять взагалі! – пригадує недавнє минуле (на своєму нинішньому посту він рівно рік) міський голова.

- Почали платити?

- А куди ж вони дінуться! Той же хлібозавод за рік сплачував за землю 5 тисяч 200 гривень, зараз – 52 тисячі. Є цілі бази, які, прикриваючись правоохоронними і контролюючими органами, роками «забували» платити за землю. Прикро те, що серед порушників – депутати міської і районної рад. Довелося на «забудьків» навіть на суд подавати. Вони самі примусили вдатися до «непопулярного» кроку. Два суди у громадян, які відмовлялися платити земельний податок, я виграв.

- Можете назвати хоч одне прізвище?

- Наприклад, власник двоповерхового магазину, депутат районної ради Сейтумеров Мансур Сейтхалилович, друг глави райдержадміністрації. Ми через суд відмінили право власності і вимушені будемо закрити магазин.

- Не секрет, що багато людей «ідуть у владу» для того, аби мати з цього власний зиск…

- Це не про мене! Я як жив на квартирі, так і живу. Нема у мене і власного автомобіля…

Кожна гілка влади «шумить» по-своєму

Деякі «впливові» громадяни, які всі приватні проблеми звикли вирішувати одним методом – «через гаманець» - знали, що Пінаєв у розкошах не купається. Хоч міг би, міг! Хто скаже, що влада у руках – не хлібне місце? Але Олександр Вікторович - насамперед людина глибоко віруюча. Також у нього, недавнього співробітника органів СБУ поняття офіцерської честі – теж святе. Конституція Конституцією, а Божі заповіді – над усе!

- Скажіть чесно: вам заносили хабарі?

- Заносили, аякже! Все відбувалося як у кіно. Перший раз занесли шість тисяч гривень, наступного – сім, а потім всі вісім! (сміється). Загалом же надалі пропонувати побоюються, знаючи, що я задокументував хабар двох співробітників міліції. Я попередив усіх працівників міськради: найменший хабар матиме широкий розголос і відповідне покарання. Ну, а «наживку», яку мені пропонували, я розцінюю як підставу. Хабарі (кажу це доказово, як колишній оперативник органів держбезпеки) для голови міськради є невдалою спробою керівництва райдержадміністрації скомпрометувати мене, підвести мене під відповідну статтю закону, упекти за тюремні ґрати… Кажу привселюдно: даремні потуги! Бог їм суддя, як мовиться.

- Оце таке «співробітництво» гілок місцевої влади?

- Скажу більше: та ж райдержадміністрація за рік мого перебування на посту міського голови не помогла місту жодною гривнею. Жодною! Це ганьба. І допускають цю ганьбу люди, які кажуть генічанам, що проводять політику нашого Президента на місцях. І що ж тут можна коментувати?

- Виходить, по-вашому, що голова райдержадміністрації пан Сейтумер Німетуллаєв дискредитує главу держави, голову облдержадміністрації, Партію регіонів, зрештою, яку він представляє?

- Хай Сейтумер Нуріддінович доведе протилежне. Я тільки буду радий цьому.

Хочу нагадати про те, що органи місцевого самоврядування, згідно з рішенням Конституційного суду України, – це органи самореалізації населення. І тут про партійність не йдеться. Іншими словами: людям байдуже, які партії представляють очільники місцевої влади. Вони вправі очікувати від них конкретних дій, спрямованих на покращення життя територіальної громади. А тут доходить до абсурду.

- Наприклад…

- Я хотів поставити секретарем міськради представника Партії регіонів. Правда, є у нього «недолік» - своя думка. І він її висловлює прямо. До речі, він був біля витоків створення місцевого осередку Партії регіонів. Та його принципова позиція і прямота для багатьох депутатів-регіоналів стала не до вподоби, і його кандидатуру вони не підтримали. І даремно: для цієї людини Генічеськ - мала Вітчизна, а не лише місце проживання. Він по-справжньому вболіває за місто. І з такими людьми мені по дорозі, яка веде до відродження і розквіту Генічеська. Таких мало, але вони є.

- Навіть у правоохоронних органах?

- Навіть у правоохоронних. Завдяки їм відчуваю себе впевненіше. Це добре розуміють і мої опоненти.

Взагалі ж у моєму розумінні окремі депутати, представники виконавчої влади мали б підтримувати не власне благополуччя, а політику Президента України насамперед. На превеликий жаль, у Генічеську цього нема. Дійшло до того, що глава адміністрації запросив депутатів – представників Партії регіонів, а також «Сильної України» (вони об’єднались) і мало не в приказному тоні «порадив»: ви повинні виразити недовіру міському голові! Не оголосите, то знайте… У вас кожного є свій бізнес, то він може постраждати. Дехто послухався, а інші – ні.

- Від наміру позбутися «надто правильного» мера ваші «друзі» мабуть не відмовилися…

- Думаю, так. Але у них нічого не вийде! Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» чітко гласить: підставою для висловлення недовіри міському голові є наявність рішень суду та висновку комітету Верховної Ради. Якщо є порушення закону з мого боку, тоді інша справа. Але їх нема і не буде! Є інший шлях: зібрати підписи 10 відсотків населення за недовіру міському голові. Але це теж нереально. Переважна більшість генічан мене підтримують.

- Відчуваєте?

- Відчуваю, і це додає мені сил. Хотів би нагадати прописну істину: підтримку слід завойовувати конкретними справами, а не політичними лозунгами і гучними заявами.

За рік своєї роботи на посту міського голови вважаю, що зробив немало. Зокрема, освітлено територію усіх п’ятдесяти чотирьох багатоповерхових будинків міста енергозберігаючими антивандальними ліхтарями, освітлено чотири вулиці довжиною у чотири кілометри, три сквери, парк, висаджено 960 дерев, збудовано 26 лежачих «поліцейських», після двадцятип’ятилітньої «сплячки» у центрі міста запрацював фонтан, комунальні підприємства міста погасили борги перед фондами на суму в півтора мільйона гривень. Ці борги дісталися у спадок від попередніх керманичів міста. Здійснено ремонт і будівлі мерії. До речі, тут ремонт не робився тридцять років – із часу зведення самої будівлі.

Мерією проведена конструктивна робота з реальним інвестором по будівництву міжнародного оздоровчого комплексу який матиме назву ПАТ «Курорт – Генічеськ» і діятиме на геотермальних джерелах (сума інвестицій складе 30 мільйонів гривень. Буде створено 100 нових робочих місць). Тут зможуть оздоровлюватися як громадяни України, так і громадяни інших держав... А це вже не лише економіка, а й імідж міста.

«Повірте, я знаю, як розбудовувати маленьку Батьківщину ім’я якій – Генічеськ, - сказав рішуче Олександр Пінаєв. - Однак, є люди, які звикли десятиліттями турбуватися лише про особисте благополуччя, використовуючи службові кабінети і повноваження. І це гальмує соціально-економічний розвиток міста, де люди хочуть одного – жити краще. А це залежить насамперед від самих жителів, які обирають депутатів. Тут потрібно впевненіше довіряти владу не партійним «дідам», не «гречкодавцям», а новим постатям, які йдуть у владу не ради особистого збагачення, для яких поняття громадянського обов’язку – не пустий звук».

Ми вийшли з мерії. Зазвучали куранти міського годинника, який роками мовчав. Сьогодні працюючий хронометр – одна із прикмет ренесансу міста, символ того, що час не стоїть на місці, що ріка часу вимиє і віднесе старий мотлох на звалище Історії. І міський голова Генічеська Олександр Пінаєв вірить у це.

Вірить у те, що його команда, заряджена на відбудову «столиці» Азова, вистоїть перед будь-якими труднощами. Шкода, що зовсім інша психологія у окремих осіб райдержадміністрації, правоохоронних і контролюючих органів. Для таких територіальна громада – отара овець на Арабатській стрілці, яку можна «стригти» і «голити». Помиляються! Люди вірять у соціальну справедливість. І у те, що рано чи пізно Президент України В.Ф.Янукович спитає і з кожного генічеського чиновника: «Що хорошого зробив ти на довіреній державній посаді?».

Про нові конкретні справи команди мера, про інші порядки в «українській Сицилії» в Генічеському районі, про Олександра Пінаєва, котрий принципово кинув виклик людям, що своїми діями компрометують нинішню владу, від районної до центральної, – наступного разу.

Від себе ж скажемо: завдяки таким особистостям у владі, як Олександр Вікторович, у Генічеську побільшало озону і поменшало болота. І це не може не радувати.

Анатолій ОВЧАРУК, Григір РУДЬ,

спецкори «Наддніпрянської правди».


«Наддніпрянська правда» №97 від 9 грудня 2011 рокуКатегория: СМИ | Добавил: Визит (12 Дек 2011)
| Комментарии: 12 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 12
12 XpressOn   (10 Окт 2014 21:44)
действительно хорошая статья, спасибо

11 007   (15 Дек 2011 18:40)
Комиссар Катанья - в Геническе! Прочел на сайте "Херсонские вести" www.visti.ks.ua самое интересное видимо будет в переди...

10 ПРотив   (14 Дек 2011 20:09)
Та не смеши ты своим президентом, уже давно разобрались кто есть кто! Спросит конечно, когда бабло заплаченное закончится.

9 дипломат из Киева   (14 Дек 2011 19:52)
Глава РГА должен проявить мудрость и самосохранение. Ведь если дадут сверху обьективную оценку его "деятельности" в должности главы РГА, жаль будет человека...и В.Колесников не поможет...Нужно закачивать рукава и пахать во имя Родины и Геничан. Президент Украины В.Ф.Янукович не В.Ющенко. Этот действительно спросит рано или поздно...

8 Охо-хо   (14 Дек 2011 08:42)
Для тех кто пострадал от руководства Пинаева, т.е. оторван от кормушки, для тех эта статья- "бред", а для остальных- луч света в тёмном царстве!

7 регионал   (13 Дек 2011 23:22)
Кто знаком с публикациями А.Овчарука тот знает, что этот журналист если пишет, то его публикации всегда вызывают широкий резонанс в области (и у самой власти тоже). К этому журналисту всегда прислушивались. Он знает, что пишет. После его публикаций всегда были последствия...И если Он взялся за тему "Геническа" - нужно ждать продолжения темы, и выводов руководства... angry

6 ПРотив   (12 Дек 2011 22:15)
Наднепрянка оригинальностью не отличается. Как была рупором так и осталась. Только раньше партийным, а сейчас кто заплатит.

5 шева   (12 Дек 2011 21:55)
бред редкостный.в основном для бабушек пенсионерок и маргиналов!

4 мир   (12 Дек 2011 20:59)
И тут Остапа понесло..... С каждым словом он любил себя больше и больше...

3 skif   (12 Дек 2011 17:04)
Шедевр ....

2 Человек-павук   (12 Дек 2011 15:41)
Деятель к выборам готовится, ну-ну!

1 xzztop   (12 Дек 2011 14:37)
"море - найлюдніше місце" -вот это сказано!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[04 Дек 2016]
ОДИНОКОЙ МАМЕ И ЕЕ СЫНУ СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ (0)
[04 Дек 2016]
Нацрада: В Крыму не смогут заглушить сигнал с Чонг... (1)
[04 Дек 2016]
Прикордонники вчаться протистояти провокаціям на м... (0)
[03 Дек 2016]
В Геническе провели спортивную-развлекательную акц... (0)
[03 Дек 2016]
В Крыму обещают "подавить" украинское вещание с Чо... (4)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
продам щенков немецкой овчарки
Экскаватор "ATLAS"
Трактор Т-74
Газовые баллоны Б.У
КОММЕНТАРИИ
Бред. Через 60 км уровень сигнала будет ...веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП