Пятница, 28 Окт 2016, 09:23
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 353
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 27 Окт 2016
Ответов: 526
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 27 Окт 2016
Ответов: 1192
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 19 Окт 2016
Ответов: 3
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 12 Сен 2016
Ответов: 236
Существет ли фашизм в России?
Автор: mamai
Форум: Политика
Дата: 03 Сен 2016
Ответов: 55
разделы
Мои статьи [4]
СМИ [12]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 93
Гостей: 89
Пользователей: 4
davidov_900456, ххх777ххх, катар, Maria
Сегодня на сайте
Визит, mamai, golgen, meotida, SergejK, Паша73, knut777, sloniks, Викторова, TRIM, oIITiMicT, ДаваГоцман, медведь, 1a2b37g, agent, Жительвасюков, Clarinetto, ххх777ххх, DenisKaa, тузова, DimaDima, energy, Optimist, сапёр, Germes, Anonimka, Qwerty_uiop, Рабинович, ПРостая_реальность, катар, Jaguar, [Полный список]
 Каталог статей
Главная » Статьи » СМИ

ГЕНІЧЕСЬКА ВЛАДА: ОЗОН І БОЛОТО


  О цій порі херсонська «столиця» Азова, втомившись від численних гостей, переводить подих. Тому, хто давно не був у приморському містечку, впадає у вічі, що воно за останній рік стало ошатнішим, впевненішим у собі. Ті ж люди, те ж довкілля, а атмосфера здоровіша – більше озону!

У Генічеську три найбільш людних місця – море, базар і міська рада. Там – бізнес, тут – вирішення щоденних життєво необхідних для міста проблем. Щоправда, дехто із учорашніх «рядових», дорвавшись до гетьманської чи депутатської булави, заходився розмахувати нею для власного зиску. Махне вправо – дорогої земельки задурно прихопив, махне вліво – бюджетні кошти «прокрутив»…

Це видно, як кажуть, неозброєним оком. Варто лишень послухати виступи депутатів на сесіях, аби переконатися хто стоїть за інтереси територіальної громади, а хто за свої, шкурні. Тут уже навіть не до партійної приналежності! Як казав один: гроші не пахнуть навіть у платному туалеті…

Міський голова –той же правозахисник

Олександр Пінаєв – один із наймолодших міських голів не лише Генічеська, а й суверенної України. Людина нової формації, яка свідомо прийшла у владу не для збагачення.

Олександр Вікторович не належав і не належить до жодної із політичних сил. «Для мене, - каже, - існує одна політична сила – мій народ. Стане кращим Генічеськ – покращає й Україна».

Очевидно, виборці відчули це і серед десяти кандидатур міським головою вибрали саме Пінаєва. Олександр Вікторович відомий у південних краях і ще як правозахисник.

- До обрання мене міським головою два роки займався юриспруденцією, представляв і захищав інтереси людей у судах. Довелося також боротися з корупцією в органах міліції і прокуратури. З Божою поміччю виграв усі цивільні і карні справи у судах у прокуратури, у тому числі – й у прокурора Херсона.

- Ви людина віруюча?

- Так, православний християнин. Сам живу за Божими заповідями і хочу, щоб за ними жили всі, насамперед люди, які покликані наглядати за дотриманням духу і букви закону. А тут далеко не все гаразд. Я задокументував на хабарі двох співробітників міліції – оперуповноваженого і слідчого. І цю боротьбу із нечестивцями, спасибі за це, гідно оцінили жителі Генічеська на виборах міського голови.

А боротьби тут – непочатий край! Недарма ж один із колишніх губернаторів назвав Генічеськ «українською Сицилією».

І цю думку Пінаєв поділяє: «клани» і «кланчики» розхитують місто, як штормовий вітер – Азов, бо ж Генічеськ – це нинішня Україна в мініатюрі: корупція, казнокрадство, вседозволеність… Ці пороки суспільства і на двадцятому році суверенності процвітають буйним цвітом.

Міська рада очолювана Пінаєвим (а він гартував свій меч праведний у горнилі СБУ), стала в Генічеську першою територією, вільною від клановості і хабарництва!

Такий поворот влади у законне русло багато кому – мов кістка піленгаса у горлі. Насамперед крупним і дрібним чиновникам місцевого масштабу, у котрих зовсім інша психологія – правити і тягнути!

Фінанси і «романси»

- Мені у спадок дісталося бідне місто, у якому офіційно проживає 20,5 тисяч населення, - каже Олександр Пінаєв. – Коли я приступив до виконання вручених громадою обов’язків, то за голову взявся: у касі міськради виявилося (не повірите!) 300 гривень.

- Триста? У приморському місті?..

- Справді. Факт вражаючий і достойний якщо не Книги Гіннеса, то Книги рекордів суверенної України – це точно. Бо ж справді: хіба може бути казна курортної «столиці» Азова мізернішою, ніж у якійсь закинутій у південних преріях Голопупівці? Виявляється – може. Це відбувається там, де з благословення нечестивих на руку (про совість і мови нема!) чиновників кошти «привчені» йти мимо казни територіальної громади.

- І з чого ж ви почали, Олександре Вікторовичу? Із чолобитних у райдержадміністрацію і районну раду? Мовляв, допоможіть, колеги…

- Почав із інвентаризації землі. Її тут, як виявилося, ніхто і ніколи не проводив. Тут Генічеськ дасть фору будь-якому населеному пункту Херсонщини! Якось я спілкувався із мером Каховки Олександром Карасевичем і запитав: що ви робите із тими, хто не платить за землю? У відповідь почув: у нас таких нема. Правда, був один, та й того податкова загнала в кут…

Після сказаного міському голові Генічеська стало не по собі. Як же так: для рядових жителів – іржаві дахи, сліпі під’їзди, розбиті вулиці, а для місцевих скоробагатьків – «комунізм в окремо взятому дворі».

- Після двох днів інвентаризації виявилося, що із двадцяти комерційних магазинів вісімнадцять за землю не платять взагалі! – пригадує недавнє минуле (на своєму нинішньому посту він рівно рік) міський голова.

- Почали платити?

- А куди ж вони дінуться! Той же хлібозавод за рік сплачував за землю 5 тисяч 200 гривень, зараз – 52 тисячі. Є цілі бази, які, прикриваючись правоохоронними і контролюючими органами, роками «забували» платити за землю. Прикро те, що серед порушників – депутати міської і районної рад. Довелося на «забудьків» навіть на суд подавати. Вони самі примусили вдатися до «непопулярного» кроку. Два суди у громадян, які відмовлялися платити земельний податок, я виграв.

- Можете назвати хоч одне прізвище?

- Наприклад, власник двоповерхового магазину, депутат районної ради Сейтумеров Мансур Сейтхалилович, друг глави райдержадміністрації. Ми через суд відмінили право власності і вимушені будемо закрити магазин.

- Не секрет, що багато людей «ідуть у владу» для того, аби мати з цього власний зиск…

- Це не про мене! Я як жив на квартирі, так і живу. Нема у мене і власного автомобіля…

Кожна гілка влади «шумить» по-своєму

Деякі «впливові» громадяни, які всі приватні проблеми звикли вирішувати одним методом – «через гаманець» - знали, що Пінаєв у розкошах не купається. Хоч міг би, міг! Хто скаже, що влада у руках – не хлібне місце? Але Олександр Вікторович - насамперед людина глибоко віруюча. Також у нього, недавнього співробітника органів СБУ поняття офіцерської честі – теж святе. Конституція Конституцією, а Божі заповіді – над усе!

- Скажіть чесно: вам заносили хабарі?

- Заносили, аякже! Все відбувалося як у кіно. Перший раз занесли шість тисяч гривень, наступного – сім, а потім всі вісім! (сміється). Загалом же надалі пропонувати побоюються, знаючи, що я задокументував хабар двох співробітників міліції. Я попередив усіх працівників міськради: найменший хабар матиме широкий розголос і відповідне покарання. Ну, а «наживку», яку мені пропонували, я розцінюю як підставу. Хабарі (кажу це доказово, як колишній оперативник органів держбезпеки) для голови міськради є невдалою спробою керівництва райдержадміністрації скомпрометувати мене, підвести мене під відповідну статтю закону, упекти за тюремні ґрати… Кажу привселюдно: даремні потуги! Бог їм суддя, як мовиться.

- Оце таке «співробітництво» гілок місцевої влади?

- Скажу більше: та ж райдержадміністрація за рік мого перебування на посту міського голови не помогла місту жодною гривнею. Жодною! Це ганьба. І допускають цю ганьбу люди, які кажуть генічанам, що проводять політику нашого Президента на місцях. І що ж тут можна коментувати?

- Виходить, по-вашому, що голова райдержадміністрації пан Сейтумер Німетуллаєв дискредитує главу держави, голову облдержадміністрації, Партію регіонів, зрештою, яку він представляє?

- Хай Сейтумер Нуріддінович доведе протилежне. Я тільки буду радий цьому.

Хочу нагадати про те, що органи місцевого самоврядування, згідно з рішенням Конституційного суду України, – це органи самореалізації населення. І тут про партійність не йдеться. Іншими словами: людям байдуже, які партії представляють очільники місцевої влади. Вони вправі очікувати від них конкретних дій, спрямованих на покращення життя територіальної громади. А тут доходить до абсурду.

- Наприклад…

- Я хотів поставити секретарем міськради представника Партії регіонів. Правда, є у нього «недолік» - своя думка. І він її висловлює прямо. До речі, він був біля витоків створення місцевого осередку Партії регіонів. Та його принципова позиція і прямота для багатьох депутатів-регіоналів стала не до вподоби, і його кандидатуру вони не підтримали. І даремно: для цієї людини Генічеськ - мала Вітчизна, а не лише місце проживання. Він по-справжньому вболіває за місто. І з такими людьми мені по дорозі, яка веде до відродження і розквіту Генічеська. Таких мало, але вони є.

- Навіть у правоохоронних органах?

- Навіть у правоохоронних. Завдяки їм відчуваю себе впевненіше. Це добре розуміють і мої опоненти.

Взагалі ж у моєму розумінні окремі депутати, представники виконавчої влади мали б підтримувати не власне благополуччя, а політику Президента України насамперед. На превеликий жаль, у Генічеську цього нема. Дійшло до того, що глава адміністрації запросив депутатів – представників Партії регіонів, а також «Сильної України» (вони об’єднались) і мало не в приказному тоні «порадив»: ви повинні виразити недовіру міському голові! Не оголосите, то знайте… У вас кожного є свій бізнес, то він може постраждати. Дехто послухався, а інші – ні.

- Від наміру позбутися «надто правильного» мера ваші «друзі» мабуть не відмовилися…

- Думаю, так. Але у них нічого не вийде! Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» чітко гласить: підставою для висловлення недовіри міському голові є наявність рішень суду та висновку комітету Верховної Ради. Якщо є порушення закону з мого боку, тоді інша справа. Але їх нема і не буде! Є інший шлях: зібрати підписи 10 відсотків населення за недовіру міському голові. Але це теж нереально. Переважна більшість генічан мене підтримують.

- Відчуваєте?

- Відчуваю, і це додає мені сил. Хотів би нагадати прописну істину: підтримку слід завойовувати конкретними справами, а не політичними лозунгами і гучними заявами.

За рік своєї роботи на посту міського голови вважаю, що зробив немало. Зокрема, освітлено територію усіх п’ятдесяти чотирьох багатоповерхових будинків міста енергозберігаючими антивандальними ліхтарями, освітлено чотири вулиці довжиною у чотири кілометри, три сквери, парк, висаджено 960 дерев, збудовано 26 лежачих «поліцейських», після двадцятип’ятилітньої «сплячки» у центрі міста запрацював фонтан, комунальні підприємства міста погасили борги перед фондами на суму в півтора мільйона гривень. Ці борги дісталися у спадок від попередніх керманичів міста. Здійснено ремонт і будівлі мерії. До речі, тут ремонт не робився тридцять років – із часу зведення самої будівлі.

Мерією проведена конструктивна робота з реальним інвестором по будівництву міжнародного оздоровчого комплексу який матиме назву ПАТ «Курорт – Генічеськ» і діятиме на геотермальних джерелах (сума інвестицій складе 30 мільйонів гривень. Буде створено 100 нових робочих місць). Тут зможуть оздоровлюватися як громадяни України, так і громадяни інших держав... А це вже не лише економіка, а й імідж міста.

«Повірте, я знаю, як розбудовувати маленьку Батьківщину ім’я якій – Генічеськ, - сказав рішуче Олександр Пінаєв. - Однак, є люди, які звикли десятиліттями турбуватися лише про особисте благополуччя, використовуючи службові кабінети і повноваження. І це гальмує соціально-економічний розвиток міста, де люди хочуть одного – жити краще. А це залежить насамперед від самих жителів, які обирають депутатів. Тут потрібно впевненіше довіряти владу не партійним «дідам», не «гречкодавцям», а новим постатям, які йдуть у владу не ради особистого збагачення, для яких поняття громадянського обов’язку – не пустий звук».

Ми вийшли з мерії. Зазвучали куранти міського годинника, який роками мовчав. Сьогодні працюючий хронометр – одна із прикмет ренесансу міста, символ того, що час не стоїть на місці, що ріка часу вимиє і віднесе старий мотлох на звалище Історії. І міський голова Генічеська Олександр Пінаєв вірить у це.

Вірить у те, що його команда, заряджена на відбудову «столиці» Азова, вистоїть перед будь-якими труднощами. Шкода, що зовсім інша психологія у окремих осіб райдержадміністрації, правоохоронних і контролюючих органів. Для таких територіальна громада – отара овець на Арабатській стрілці, яку можна «стригти» і «голити». Помиляються! Люди вірять у соціальну справедливість. І у те, що рано чи пізно Президент України В.Ф.Янукович спитає і з кожного генічеського чиновника: «Що хорошого зробив ти на довіреній державній посаді?».

Про нові конкретні справи команди мера, про інші порядки в «українській Сицилії» в Генічеському районі, про Олександра Пінаєва, котрий принципово кинув виклик людям, що своїми діями компрометують нинішню владу, від районної до центральної, – наступного разу.

Від себе ж скажемо: завдяки таким особистостям у владі, як Олександр Вікторович, у Генічеську побільшало озону і поменшало болота. І це не може не радувати.

Анатолій ОВЧАРУК, Григір РУДЬ,

спецкори «Наддніпрянської правди».


«Наддніпрянська правда» №97 від 9 грудня 2011 рокуКатегория: СМИ | Добавил: Визит (12 Дек 2011)
| Комментарии: 12 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 12
12 XpressOn   (10 Окт 2014 22:44)
действительно хорошая статья, спасибо

11 007   (15 Дек 2011 19:40)
Комиссар Катанья - в Геническе! Прочел на сайте "Херсонские вести" www.visti.ks.ua самое интересное видимо будет в переди...

10 ПРотив   (14 Дек 2011 21:09)
Та не смеши ты своим президентом, уже давно разобрались кто есть кто! Спросит конечно, когда бабло заплаченное закончится.

9 дипломат из Киева   (14 Дек 2011 20:52)
Глава РГА должен проявить мудрость и самосохранение. Ведь если дадут сверху обьективную оценку его "деятельности" в должности главы РГА, жаль будет человека...и В.Колесников не поможет...Нужно закачивать рукава и пахать во имя Родины и Геничан. Президент Украины В.Ф.Янукович не В.Ющенко. Этот действительно спросит рано или поздно...

8 Охо-хо   (14 Дек 2011 09:42)
Для тех кто пострадал от руководства Пинаева, т.е. оторван от кормушки, для тех эта статья- "бред", а для остальных- луч света в тёмном царстве!

7 регионал   (14 Дек 2011 00:22)
Кто знаком с публикациями А.Овчарука тот знает, что этот журналист если пишет, то его публикации всегда вызывают широкий резонанс в области (и у самой власти тоже). К этому журналисту всегда прислушивались. Он знает, что пишет. После его публикаций всегда были последствия...И если Он взялся за тему "Геническа" - нужно ждать продолжения темы, и выводов руководства... angry

6 ПРотив   (12 Дек 2011 23:15)
Наднепрянка оригинальностью не отличается. Как была рупором так и осталась. Только раньше партийным, а сейчас кто заплатит.

5 шева   (12 Дек 2011 22:55)
бред редкостный.в основном для бабушек пенсионерок и маргиналов!

4 мир   (12 Дек 2011 21:59)
И тут Остапа понесло..... С каждым словом он любил себя больше и больше...

3 skif   (12 Дек 2011 18:04)
Шедевр ....

2 Человек-павук   (12 Дек 2011 16:41)
Деятель к выборам готовится, ну-ну!

1 xzztop   (12 Дек 2011 15:37)
"море - найлюдніше місце" -вот это сказано!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[28 Окт 2016]
Геническ оказался в холодной ловушке (видео ТРК "У... (0)
[27 Окт 2016]
МЭР ГЕНИЧЕСКА РАССКАЗАЛ О СОВЕЩАНИИ В МИНИСТЕРСТВЕ... (23)
[27 Окт 2016]
«Теплый кредит» на твёрдотопливные котлы в Геничес... (5)
[27 Окт 2016]
На заседании в Кабмине обсуждали проект нового газ... (6)
[26 Окт 2016]
В Геническом районе без газа остаются более 2000 а... (8)
реклама
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
сдача жилья
Изготовлю картину на заказ.
продажа
Продам квартиру
Живая музыка+дискотека+ведущий(тамада) и спецэффек...
Продам 3-комнатную квартиру недорого
Даю частные уроки вязания на вязальной машине
Распишу комнату барельефной картиной, пейзажами.
Выкачка сливных ям. туалетов и прочих нечистот
Продается дом
КОММЕНТАРИИ
Завидую Серогозам, Ивановке, Новотроицку...


веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП