Суббота, 03 Дек 2016, 00:18
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1196
Чат
реклама
Новое на форуме
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 02 Дек 2016
Ответов: 237
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 02 Дек 2016
Ответов: 540
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 28 Ноя 2016
Ответов: 1201
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1124]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [266]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3835]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [381]
Отдых и туризм [250]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [262]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 27
Гостей: 24
Пользователей: 3
kesha, nik111, puzik
Сегодня на сайте
Визит, mamai, rumit1985, shaimardanova, Ruoim, davidov_900456, golgen, zernyashka, laer, Cwetik, meotida, burbon, Паша73, tolyanu465, НАБЛЮДИТЕЛЬ, puchuka, SaperMob, Михалыч48, joit, RedHazard, oIITiMicT, Бывалый, nazar-ignatev, местный, grpc, медведь, DIO, Kit2012, 1a2b37g, tadiban, nikolayburlin, [Полный список]
 
Главная » 2014 » Август » 11 » Зберегти економіку, захистити трудівника
18:32
Зберегти економіку, захистити трудівника

  В складних соціально-політичних і економічних умовах одне із найважливіших завдань – збереження економіки, забезпечення економічного зростання, захист інтересів трудівника. За результатами численних соціологічних опитувань проблема зарплат, їх відповідності і регулярності виплат – одна із найважливіших соціальних проблем, яка хвилює українців.. 

 Ось висловлювання малозабезпечених жителів сіл Каховського району, які взяли участь у фокус-групі (колективному обговоренні) ситуації, що склалася. Вони в першу чергу серед власних проблем називають проблеми матеріальної забезпеченості. Це низькі зарплати і пенсії, затримки з виплатою зарплат, високі ціни.

  • Чоловік 58 років с Камишанка: Боротьба за виживання йде....
  • Жінка 51 рік с. Петропавлівка: Зарплати ? не можемо заробити гроші..
  • Жінка 34,  роки с. Василівка: живемо від зарплат до зарплати… грошей бракує…
  • Жінка 55 років с Василівка: На життя грошей бракує…
  • Чоловік 57 років, с. Заозерне:  Все дорожчає на очах,а зарплати залишаються на старому місці, ніхто не підвищує нічого,
  • Чоловік 48 років с Мала Каховка:Зарплата маленька, половину дають, половину не дають, виживаю в натяжку за рахунок присадибного господарства.

 Для кожного домогосподарства найважливіша проблема – це можливості поповнення сімейного бюджету. Тому зовсім не дивно, що Ліберальна партія України звернулась до такої чутливої теми і висунула ініціативу щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати: встановлення погодинного розміру мінімальної заробітної плати у розмірі 25 грн. і місячного – 4 171 грн. Автори відповідних законопроектів- народний депутат України, наш земляк, лідер Ліберальної партії України Михайло Опанащенко і народний депутат України О.І.Рибаков. В умовах війни і кризи увага до економіки є дуже вчасною, бо від стану економіки залежать і стан всього суспільства і можливості держави.

 Більше 3 млн. українців отримують мінімальну зарплату, зараз це 1218 грн. на місяць. На ці кошти можна тільки виживати, але забезпечити розвиток сім’ї, особистий розвиток - вже

 Зарплата – не тільки особиста проблема трудівників, сімейна проблема українців. Це також проблема українського суспільства, української економіки. Мінімальна заробітна плата має значний вплив на оплату праці загалом. Але зараз вона формується за залишковим принципом, на основі занижених показників прожиткового мінімуму, без обґрунтування показниками продуктивності праці, рівня зайнятості, враховуються лише можливості державного бюджету. Інтереси найманих працівників не захищають профспілки, як на Заході, наші профспілки мають вигляд радянських рудиментів, залишки якоїсь «школи комунізму» із обов’язковими добровільно-примусовими відрахуваннями профспілкових внесків. Відсутність профспілок унеможливлює створення цивілізованого соціального діалогу роботодавців і найманих працівників за світовими зразками. Заниження мінімальної зарплати зумовлює занижену ціну праці в цілому. А це в свою чергу тягне за собою такі негативні економічні наслідки: втрата мотивації до праці, безробіття і зовнішня трудова міграція. Наслідок масової трудової міграції – веде до зниження трудового потенціалу, конкурентоздатності національної економіки. Занижена ціна праці – чинник погіршення міжнародного іміджу України.

 Все це веде до закріплення відсталої економічної моделі,  яка якраз і базується на дешевій робочій силі і низькотехнологічних укладах.

 Низький рівень зарплат веде до низького рівня податкових надходжень до бюджетів, які не мають змоги профінансувати соціальні витрати, витрати на людський розвиток – освіту, медицину.

 Низький рівень цін на працю веде до формування поляризованого суспільства: нечисленний середній клас, обмежене коло багатих та переважаюча частина бідноти. Така структура не відповідає європейським зразкам, де майнове розшарування є помірним, а численно переважає середній клас.

 Мінімальна заробітна плата покликана забезпечити мінімальна стандарти життя трудівника і його сім’ї, захистити зайняте населення від бідності, забезпечити певний рівень зайнятості. Надто високий рівень мінімальної зарплати веде до того, що роботодавці вдаються до скорочення робочих місць, надто низький рівень веде до масової бідності і зростання державних витрат на соціальну допомогу. Для української економіки характерне заниження мінімальної зарплати.

 Ідея підвищення мінімальної зарплати приречена на масову підтримку працюючих.  Погодинна мінімальна оплата праці також має суспільну підтримку. Погодинна оплата праці в 2010 році встановлена на рівні 5 грн. народні депутати  Опанащенко і Рибаков пропонують 25 грн. Та за результатами опитувань громадян ще в 2010 році вони вважали, що мінімальна погодинна оплата праці повинна складати 32 грн. (!). Що стосується роботодавців, тільки половина з них підтримує погодинну оплату праці.

 Викликає деякі сумніви ініціатива депутатів скасувати залежність мінімальної зарплати від розміру мінімаального прожиткового мінімуму. До цього часу мінімальна зарплата узгоджена із прожитковим мінімумом. Правда, мінімальна зарплата у нас завжди відстає від прожиткового мінімуму. Навіть у найбільш сприятливому періоді 2004-2007 рр. вона становила лише 45-81% прожиткового мінімуму. На нашу думку, треба осучаснити і зробити прозорими розрахунки прожиткового мінімуму і споживчого кошику, розробити для цього нові сучасні методики..  Добитися дотримання Закону «Про прожитковий мінімум», підписаної Україною Конвенції Міжнародної організації праці № 131 «Про встановлення мінімальної заробітної плати з особливим врахуванням країн, що розвиваються».

 Держава має використовувати свої можливості для встановлення відносин соціального партнерства в економіці. Встановлення мінімальної зарплати є одним із небагатьох інструментів держави. Проте ініціативи на цьому напрямку треба обговорювати із соціальними партнерами, і профспілками і роботодавцями. Необхідна участь у обговоренні і експертів, фахівців, вчених, представників громадянського суспільства.

 Можливо для людей, які не живуть на зарплату ініціатива депутатів може здатися невчасною,проте для більшості трудівників питання більш ніж актуальне і вимагає підтримки, і як мінімум – уважного ставлення.

 

Володимир Коробов, соціолог

Категория: Информация | | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 11
11 Komentar   (14 Авг 2014 12:24)
 
Цитата
Уважаемый Вы рамсы попутали?
По фене ботаете? Ну тогда понятен протестный пролетарский смысл в комментах. Собственно говоря и отсутствие логичных и веских аргументов.

10 Паша73   (13 Авг 2014 23:47)

Цитата
пока не послали. Есть еще вопросы?

smile    Уважаемый Вы рамсы попутали?   Послать депутата или кандидата на его место, можем только мы избиратели.... А Вы не справились со своей работой.... Так, что кто кого пошлет - выборы покажут....

9 Komentar   (13 Авг 2014 18:43)
Когда у человека исчерпываются аргументы, он упирается и тычет одним. Помнится Шуфрич так у Савика пытался достать всех вопросом сколько стоит киллограм буряка, пока не послали. Есть еще вопросы?

8 Паша73   (13 Авг 2014 15:36)
Да не совсем так.... Национализировать предприятия только тех кто будет судом признан пособником террористов.... О законе о люстрации: не надо обо всех судить по себе...  Молодой, чтотоделающий перспективный политик так боится люстрации? За такой короткий период во власти уже есть грешки?
P.S. Как то скромно Вы промолчали о 20 февраля....

7 Komentar   (13 Авг 2014 11:53)
Закон про очищение? МЫ уже это проходили пару раз, неужели вы не понимаете, что принцип до "основания и затем" не работает! По поводу Донбаса, Опанащенко выступил с предложение национализировать ряд крупных добывающих предприятий на Донбасе. Доходы с этих предприятий потратить на восстановление.

6 Паша73   (12 Авг 2014 20:36)
Что помешало "хотьшотоделающему" сегодня проголосовать за Закон про очищення влади?

5 Паша73   (12 Авг 2014 19:27)
4 Komentar 
Цитата
Кесарю - кесарево!

Именно так!!!   Где  Опанащенко  был 20 февраля? Свое счастье он профукал....   Под тем, что он хоть что то делает, ВЫ, я так понимаю, подразумеваете законы от 16 января?  Может лучше сразу в строители? А деньги потраченные на Вас и остальных, отправить, к примеру, на востановление домов на донбассе

4 Komentar   (12 Авг 2014 18:35)
Вы противоречите сами себе. Вы даже не понимаете механизмов выборов. По какому принципу громада будет выдвигать, кого? Как громада узнает чем хорош кандидат в нардепы или плох? Занимайтесь своими делами и не трогайте то, что вам не понять. Кесарю - кесарево! А Опанащенко один из немногих нардепов, которые делают хоть что-то нормальное и адекватное, Я ПОДЧЕРКИВАЮ АДЕКВАТНОЕ. А если вы против того, чтобы учителя и медработники получали нормальную ЗП, хотя в наши реалиях 4000 это тоже мизер, то вы как раз и есть тот самый ЗРАДНЫК!

3 mestniy   (12 Авг 2014 14:55)
я ещё раз повторю, что никуда не лезу по причине предательства со стороны тех граждан, ради которых ты идёшь на конфликт с властями, у меня имеется подобный отрицательный опыт ,но это поучительный опыт. Может быть, даже благодаря этому, в данный момент у меня несколько специальностей, которыми я владею на таком  уровне, что у меня нет никакой необходимости лезть ни в дэпы ,ни в госчинуши ,ни просить у них ничего для себя, и никоим образом не зависеть от этой публики, и говорить об ихних "инициативах" с критической стороны, так как не верю ,ни одному ихнему слову. Те кто ломится в наглую в дэпы или в госчинуши, зараннее брехуны и зрадныкы интересов простого люда, там должны быть люди выдвинутые исключительно громадой и контролироваться ею, а не должны быть партейные выдвиженцы, или выдвинутые на междусобойчике товарищи.В противном случае страна опять окажется  по самые ноздри в дерьме.

2 Komentar   (12 Авг 2014 11:50)
У меня вопрос к mestniy  а где вы были? Тоже сейчас осмелели? Вы вспомните про Тигипковские
реформы и его тысячу? Если депутат проявляет инициативу, то получается
что он пиарщик? А где все остальные? Вы поверите тем, которые будут
рассказывать о том как они хорошо делать будут если их изберут или
человеку, который делал? Выбирите одну из позиций, проголосуйте сейчас!

1 mestniy   (12 Авг 2014 06:59)
умники, где же вы были раньше ? Небось позатыкали языки, во всем известное место и помалкивали, от страха перед Яныком и его шайкой, а сейчас, перед выборами ,"расхрабрились".Очень уж хочется в Зраде подрабатывать.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[04 Дек 2016]
ОДИНОКОЙ МАМЕ И ЕЕ СЫНУ СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ (0)
[02 Дек 2016]
Благотворительный фонд Сергея Хлань продолжает пом... (0)
[02 Дек 2016]
За минулу добу прикордонники виявили 9 фактів пору... (0)
[02 Дек 2016]
Сушилку для газа на Арабатской стрелке подключат ч... (0)
[02 Дек 2016]
В Чонгаре торжественно установили первый блок под ... (7)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
продам щенков немецкой овчарки
Экскаватор "ATLAS"
Трактор Т-74
Газовые баллоны Б.У
КОММЕНТАРИИ
веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП