Пятница, 09 Дек 2016, 17:21
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1275
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 09 Дек 2016
Ответов: 543
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 06 Дек 2016
Ответов: 240
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1128]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [267]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3863]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [383]
Отдых и туризм [251]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [263]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 87
Гостей: 86
Пользователей: 1
Жительвасюков
Сегодня на сайте
Визит, skif, Dobry76, rumit1985, shaimardanova, davidov_900456, golgen, zernyashka, laer, Cwetik, Mocart, НАБЛЮДИТЕЛЬ, LW, SaperMob, Викторова, oIITiMicT, nazar-ignatev, медведь, DIO, Kit2012, 1a2b37g, tadiban, nikolayburlin, agent, Лирик56, Жительвасюков, Amigo, Malish, ЛексКарпинский, Nick_gen, ххх777ххх, [Полный список]
 
Главная » 2015 » Сентябрь » 3 » Виборча кампанія: що чекати нам у вересні?
09:57
Виборча кампанія: що чекати нам у вересні?

  Залишилися лічені дні до початку виборчого процесу. Він офіційно розпочинається у суботу 5 вересня. Про це вже оголосила Центральна виборча комісія.

 Нажаль, більшість політичних партій та деякі кандидати на посади міських голів вже зробили фальшстарт у своїй кампанії та перестрибнувши через кілька етапів виборчого процесу, відразу приступили до агітації нас з вами. Хоча це вже є порушенням норм закону, бо передує передвиборній агітації чотири етапи виборчого процесу. Але розпочнемо по-порядку. 

 Місцеві вибори – які вони?

Ніхто нікому не підпорядковується.

У останню неділю жовтня ми будемо обирати собі місцеву владу, а саме – депутатів обласних та районних рад, глав та депутатів рад територіальних громад. Вибори до всіх рад є самостійними та окремими. Для виборів у кожній сільській, селищній та міській територіальній громаді, у кожному районі та області створюються незалежні територіальні виборчі комісії. Вони нікому не підпорядковуються в питаннях організації виборів. Більш того, будь-яке втручання у роботу територіальних комісій забороняється. Лише ЦВК має слабкі інструменти впливу на них*.

На  виборах застосуються різні виборчі системи.

Депутатів рад будуть обирати двома способами – за мажоритарною системою будуть обирати депутатів сільських та селищних рад та за модернізованою пропорційною системою з елементами відкритих списків будуть обирати депутатів обласної, районних та міських рад.

Голів громад також будуть обирати двома способами, але іншими.  Херсонського міського голову будуть обирати у два тури, а голів всіх інших громад – у один тур (по-науковому обрання мера Херсона називається – мажоритарна система з абсолютною більшістю голосів. А вибори всіх інших голів -  мажоритарна система відносної більшості).  

Таким чином, в Україні з 5 вересня одночасно розпочнеться більше ніж двадцять тисяч незалежних один від одного виборів.

На Херсонщині одночасно відбудуться вибори до 319 рад та ще вибори 298 міських, селищних та сільських голів.  Для цього будуть створені 319 територіальних виборчих комісій. Й процес їхнього створення вже розпочато.

Етапи виборчого процесу

Виборчий процес, який розпочнеться через два дні, включає в себе сім головних та ще кілька додаткових етапів, а саме – формування територіальних виборчих комісій, утворення одномандатних та територіальних виборчих округів, складання списків виборців, їх перевірка та уточнення, висування та реєстрація кандидатів,  проведення передвиборної агітації (як бачимо це можливо лише після реєстрації кандидатів), формування дільничних виборчих комісій, голосування у день виборів, підрахунок голосів виборців та встановлення підсумків виборів.

Формування територіальних виборчих комісій 
(Перший етап – закінчується 6 вересня. До 8 вересня відбуваються перші засідання комісій. Другий етап – до 12 вересня)

Спочатку формуються територіальні виборчі комісії. Вони розділяються на два типи й тому формуються в різний час. На першому етапі ЦВК до неділі 6 вересня  сформує обласні, районні, міські (міст обласного значення) територіальні виборчі комісії.

Тобто, вже в неділю 6 вересня в Херсонській області будуть створені 1 обласна, 18 районних та 4 міських виборчих комісій.

Для того, щоб ці комісії розпочали свою роботу на законних підставах, на перших засіданнях члени комісій повинні скласти присягу. Ці перші засідання повинні відбутися на другий день після рішення про їхнє створення, тобто, до 8 вересня. Й вже на цьому етапі можна говорити про те, чи все в країні йде по плану та по закону чи виникли перші складнощі.

Далі територіальні виборчі комісії так званого першого рівня повинні зробити своє перше надзвичайне завдання: створити територіальні виборчі комісії так званого другого рівня (районні в містах, сільські та селищні виборчі комісії). Контрольна дата – до 12 вересня. А щоб все відбулося у визначений законом термін, районні та міські організації політичних партій до наступної середи 9 вересня вже повинні подати кандидатури до цих комісій. Й ми маємо побоювання, чи зможуть наші політичні партії зробити ці подання якісно та в терміни, що визначені законом. Якщо не встигнуть, то на наступних етапах, які проходять в дуже стислі терміни, також можуть виникати проблеми. Бо наступне завдання повинно бути реалізовано вже через чотири дні. 

Створення округів (до 16 - 19 вересня)

Нагадаємо, що у зв’язку з двома виборчими системами у нас будуть два головних типи округів – одномандатні мажоритарні та територіальні виборчі округи.

В одномандатних мажоритарних округах обирають депутатів сільських та селищних рад та сільських, селищних та міських голів. Для виборів голови в один округ перетворюється вся територія громади, а для виборів депутатів громаду розділять на кількість територій, в яких будуть мешкати приблизна рівна кількість виборців. Ця кількість територій буде дорівнювати депутатським мандатам. Кандидат після свого обрання зобов’язаний підтримувати зв'язок із своїм округом та представляти його інтереси в раді.

Для виборів до обласної, районних та міських рад створюються багатомандатні виборчі округи, в яких будуть змагатися виборчі списки партій. Для задоволення забаганки законодавців, ці багатомандатні виборчі округи розділяються на територіальні виборчі округи, в яких за голоси виборців будуть боротися члени виборчих списків партій. Принцип створення округів такий же, як й в одномандатних: кількість округів дорівнює кількості депутатських мандатів. Кількість виборців в цих округах повинна бути приблизно однаковою. 

До 16 вересня сільські, селищні, міські, крім Херсону та Нової Каховки та районні в містах територіальні виборчі комісії повинні створити одномандатні виборчі округи.

До 17 вересня будуть створенні територіальні виборчі  округи в Херсоні, Новій Каховці та районах області. Й 19 вересня будуть створені територіальні виборчі округи по виборах до обласної ради.

Підкреслимо, що округи створюють не місцеві чиновники, а члени виборчих комісій. На сьогодні по області розповзаються схеми розташування різних виборчих округів. Однозначно можна сказати, що останнє слово залишиться за виборчою комісією, яка зможе сама перекроїти карту округів.

Грошова застава

Обласні, районні та міські виборчі комісії до 10 вересня повинні оприлюднити у засобах масової інформації відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься. Розмір грошової застави вже відомий для кожного виду виборів.

Так, політична партія, яка захоче взяти участь у виборах до обласної ради повинна заплатити 41104 грн. Для участі у виборах до Херсонської міської ради 13169 грн. Цю ж суму потрібно буде заплатити й кандидату на посаду Херсонського міського голови. А ось для участі у виборах Голопристанського міського голови потрібно буде заплатити    657 грн застави.

А коли ж можна проводити передвиборчу агітацію? Для того, щоб відповісти на це запитання необхідно розуміти одну річ: законодавці забороняють непрозоре використання коштів під час виборів. Всі витрати на вибори кандидати та партії повинні здійснювати лише через спеціальні виборчі фонди. Оббіг коштів на рахунках цих фондів буде контролюватися. Відповідно, все, що йде не через фонди – вважається проявами політичної корупції та забороняється. Виборчі фонди партій та кандидатів відкриваються лише після реєстрації партії або кандидата на виборах. Тому передвиборчу агітацію можна проводити лише після реєстрації. А це буде на початку жовтня. Всі інші прояви фінансування можна вважати корупцією.

P.S. *Обговорення статті показало, що ця теза "Для виборів у кожній сільській, селищній та міській територіальній громаді, у кожному районі та області створюються незалежні територіальні виборчі комісії. Вони нікому не підпорядковуються в питаннях організації виборів. Більш того, будь-яке втручання у роботу територіальних комісій забороняється. Лише ЦВК має слабкі інструменти впливу на них" - потребує додаткового висвітлення.

У зв'язку з тим, що у країні одночасно проводяться різнорівневі вибори (до сільських, селищних, міських рад, до районних та обласних рад), то одна й та ж територіальна виборча комісія може виконувати різні функції та мати різне підпорядкування.

Так, сільська виборча комісія в організації виборів сільського голови та депутатів сільської ради є абсолютна незалежним органом. Але одночасно ця сільська виборча комісія може виконувати функції окружної по виборам вищого рівня (наприклад, районної ради). Відповідно, у питаннях організації виборів до районної ради, сільська виборча комісія підпорядковується районній виборчій комісії. Але районна виборча комісія не має повноважень втручатися в процес організації виборів депутатів сільської ради та голови.

Центральна виборча комісія - є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів. ЦВК здійснює контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори на всій території України й за власної ініціативи у разі прийняття територіальною виборчою комісією незаконного рішення або її бездіяльності скасувати таке рішення або прийняти необхідне рішення. Тобто, ЦВК має повноваження для контролю та скасування рішень ТВК. А тепер уявимо ситуацію - в країні створено близько одинадцяти тисяч територіальних виборчих комісій. Чи зможе ЦВК адекватно контролювати застосування виборчого законодавства всіма цими комісіями й чи зможе оперативно відміняти незаконні рішення? Моя відповідь, що це виглядає малоймовірно. Тому я стверджую, що ЦВК має інструменти впливу, але у зв’язку з тим, що ЦВК - єдина на всю країну, ці інструменти є слабкими.

 Дементий Белый, Політична Херсонщина

Категория: Общество и политика | | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[09 Дек 2016]
Прикордонникам надано право зупиняти та перевіряти... (0)
[09 Дек 2016]
На сессии райсовета представили нового депутата (в... (0)
[09 Дек 2016]
В Рыковской школе торжественно открыли актовый зал... (0)
[09 Дек 2016]
Депутаты райсовета просят областных коллег передат... (0)
[09 Дек 2016]
Питання газопостачання у м. Генічеськ вирішується ... (0)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
Авторазборка БМВ
бензогенератор
Продам профессиональную видеокамеру Sony HXR-MC200...
Сдам 1-но комнатную квартиру
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
КОММЕНТАРИИ

Евстратов своё предвыборное обещание одн...


Согласен. Классный ремонт ,нет слов.Тепе...

веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП