Среда, 26 Окт 2016, 05:17
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 148
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 25 Окт 2016
Ответов: 524
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 25 Окт 2016
Ответов: 1190
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 19 Окт 2016
Ответов: 3
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 12 Сен 2016
Ответов: 236
Существет ли фашизм в России?
Автор: mamai
Форум: Политика
Дата: 03 Сен 2016
Ответов: 55
разделы
Спорт [201]
Общество и политика [1114]
Происшествия и криминал [799]
Культура и искусство [264]
Наука и образование [148]
Производство и сельское хозяйство [95]
Информация [3709]
Бизнес и финансы [190]
СМИ [371]
Отдых и туризм [248]
Общественная организация "Патриот" [126]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [255]
Генический военкомат сообщает [14]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0
Сегодня на сайте
Визит, Паша73, LW, SaperMob, Викторова, 1a2b37g, ххх777ххх, trubaev_max, Дан, Vivtanik, ПРостая_реальность, Marita, Ганна
 
Главная » 2016 » Март » 29 » Ставки зарибили, щоб врятувати
19:48
Ставки зарибили, щоб врятувати

  Днями 10 тонн мальків білого амура, товстолоба та коропа випустили у три водойми поблизу Благовіщенки Новотроїцького району.

 Наші ставки стрімко заростають очеретом. Фахівці кажуть: існують механічний та біомеліоративний способи боротьби з надмірною водяною рослинністю й забрудненнями водойм. Перший – вартісний, оскільки треба залучати спеціальну техніку, проводити досить складні роботи на значній території, яку займає той чи інший водний об’єкт. Другий – можливо не набагато дешевший, зате простіший у впровадженні, природний. Він полягає у вирощуванні рослиноїдних риб, які рятують водойми від засміченості та надмірної рослинності.  

 Новотроїцьке управління водного господарства, котрому належать ці ставки, обрало біологічний спосіб їх очищення, уклавши договір із приватним підприємством «Вікторія-Азов». 
Зариблення відбувалося у присутності представників сторін, фахівців, юристів і громадськості. Попередній договір недійсний

 Йдеться про ставки-накопичувачі, зареєстровані під номерами 2-А, 2-Б і №3. Вони створені в Каїрській затоці  для приймання та акумуляції води з каналів після закінчення поливних сезонів; скидання дренажних вод; для захисту від підтоплення сіл Благовіщенки й Захарівки й недопощуння розсолення в затоці Сиваш.  Донедавна ці водні об’єкти перебували на балансі Херсонського обласного управління водних ресурсів. Та 12 травня 2015 року Державне агентство водних ресурсів відповідним наказом передало їх в оперативне управління нашому водному господарству. 

 - До цієї передачі на зазначених водоймах та ще на ставку №1 господарювало ТОВ «Южный-Аква», - каже юрист Новотроїцького управління водного господарства Юрій Гаврюк. - Як з’ясувалося – без спеціальних дозволів та потрібних документів, через що Господарський суд Херсонської області задовольнив позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Держагентства водних ресурсів України і визнав недійсними договори, укладені з листопада 2012 року між обласним управлінням водних ресурсів і ТОВ «Южный-Аква».

 Аргументи суду такі: передавання ставків-накопичувачів в оренду відбулося за відсутності згоди Фонду держмайна, який погоджує подібні договори оренди, і державі спричинено збитків унаслідок недоотримання орендної плати. До того ж ставки-накопичувачі є гідротехнічними захисними спорудами, що входять до водогосподарського комплексу Каховської зрошувальної системи, тому взагалі не можуть передаватися в оренду. Договори було розірвано й через те, що товариство-орендар не виконало низку передбачених угодою зобов’язань: зокрема, не мало розроблених кошторисів на здійснення робіт, не надало інформацію про технічний стан ставків, яку мало отримати від науковців тощо. 
Тож коли розпорядником ставків стало Новотроїцьке управління водного господарства, його керівництво заново почало шукати для співробітництва підприємство, яке могло б підтримувало водойми у порядку. 

 Облюбувавши наші ставки, бути партнером найпершим виявило бажання все те ж ТОВ «Южный-Аква». Управління не заперечувало, однак висунуло вимоги: у встановлений термін належно оформити потрібні документи та дозволи, аби цього розу все було законно й без порушень. Та товариство не впоралося із цим завданням і в партнерстві йому відмовили. 

Ростіть і їжте!

 Натомість свою співпрацю запропонувало приватне підприємство «Вікторія-Азов», що базується в Генічеську. Його проект з біологічної меліорації ставків зацікавив начальника Новотроїцького управління водного господарства Сергія Кравчука і він погодився укласти двосторонній договір про  співробітництво. При цьому ні про яку оренду не йдеться. У договорі, що діє із січня 2016-го до 31 грудня 2021 року,  зазначено: сторони домовилися «про організацію діяльності з біологічного очищення ставків-накопичувачів від рослинності та засміченості Сиваської скидної системи: №2-А, №2-Б і №3 загальною площею 1003 га шляхом заселення рослиноїдних риб-біоміліфантів та одержання товарної аквакультури».

 Договір є невідплатним, тобто сторони не мають фінансових або матеріальних обов’язків чи відповідальності одна перед одною. За договором, управління дає можливість «Вікторії-Азов» здійснювати біологічну меліорацію водоймищ і контролювати проведення цих робіт, а підприємство зобов’язується дотримуватися вимог діючого законодавства та санітарно-епідеміологічних правил.

 Державне агентство водних ресурсів України розглянуло та схвалило цей договір і дало дозвіл на здійснення зазначених у ньому заходів.  За словами куратора проекту Віктора Косова, наукове обґрунтування робіт підприємство «Вікторія-Азов» отримало в Херсонському аграрному університеті на кафедрі рибальства. Фахівці надали висновок і про риб, які слід розводити у ставках для очищення, і про технологію їх вирощування. А днями гідробіологи вивчили дно водойм, щоб визначити їх кормову базу, та зробили розгорнутий аналіз води на вміст мікроелементів.

 Згідно з висновками науковців визначилися з видами риб: 10 тонн білого амура, товстолоба і коропа придбали на Новокаховському заводі частикових риб (загальна вартість зарибка – 550 тисяч гривень). Мальки зростатимуть та харчуватимуться водяними рослинами, знищуючи зайві. Адже якщо не контролювати ставкову флору і вона «захоплюватиме» нові площі водного плеса – скидна система не працюватиме.  У своїй роботі підприємство використовуватиме майнову базу колишнього рибгоспу, що колись працював тут, - бункери, будівлі, деякий інвентар. Співробітники  ПП «Вікторія-Азов» слідкуватимуть за порядком, охоронятимуть водоймища, запобігатимуть браконьєрству. 
У перспективі, говорить Віктор Косов, приватне підприємство штучно розводитиме риб і тоді на деяких водоймах дозволятимемо любительське рибальство.

 Добра новина для рибалок

 У договорі залишився не зазначений іще один ставок, що рахується на балансі управління водного господарства, - під номером першим. 

 - Ми вирішили опікуватися ним самі, - пояснює начальник Сергій Кравчук. – І відкрити його для місцевих рибалок та сімейного відпочинку. Бо в районі ставків чимало, однак відпочити біля плеса з вудочкою в руках ніде. Їх орендарі та власники риболовів-любителів не вітають. Хоч законом і передбачено, що вони мають відводити місця для риболовлі – закривають водойми, переслідуючи виключно бізнесові інтереси. Ми ж хочемо цю несправедливість виправити та облаштувати місця не лише для любительського рибальства, а й для сімейного відпочинку, аби люди приїжджали сюди родинами, могли насолодитися природою, посмажити шашличок, подихати свіжим повітрям, поспілкуватися… 

 А всі рішення стосовно господарської діяльності цієї водойми, каже Сергій Васильович, прийматиме профспілковий комітет Новотроїцького управління водного господарства. Профком реалізовуватиме квитки (їх вартість, обіцяє, буде символічною), кошти розподілятиме за нагальними потребами: на зариблення ставка, на матеріальну допомогу співробітникам, які її потребуватимуть, на розвиток спортивно-масової роботи управління тощо. До речі, вже вирішено, що пенсіонери господарства, ветерани війни та праці рибалитимуть тут безоплатно.

Собака гавкає – караван іде

Наразі ж іще тривають судові тяжби з ТОВ «Южный-Аква». Недобросовісний орендар ніяк не хоче змиритися з відмовою у співробітництві, тож подав позов про порушення законних інтересів, де посилається на відсутність матеріальної бази й досвіду теперішнього партнера управління – ПП «Вікторія-Азов», вимагаючи визнати укладену угоду між підприємством і управлінням недійсною. 

- Такі претензії безпідставні, тому ми подаватимемо заперечення на цей позов, - каже юрист управління водного господарства Юрій Гаврюк. – Управління, як розпорядник ставків, має право самостійно, на власний розсуд обирати собі контрагента. Тож закон на нашому боці. Шкода тільки, що доводиться витрачати час, нерви і кошти на розгляд подібних претензій…

 …А тим часом новий партнер управління – приватне підприємство «Вікторія-Азов» щодня старанно й наполегливо працює, доводячи і свою спроможність, і свою компетентність у виконанні взятих зобов’язань. На водоймах зараз продовжують працювати запрошені підприємством фахівці Херсонської гідробіологічної станції, котрі розробляють цілісний комплекс заходів з вирощування риби та очищення ставків. Також довозять мальків для зариблення. Наразі біля водойм фахівці монтують інкубаційний цех, завдяки якому вже в поточному році планують отримати 10-15 мільйонів личинок риб. 

 За словами Віктора Косова, до співпраці  «Вікторія-Азов» залучає кращих фахівців Херсонщини, котрі охоче діляться досвідом, направляють підприємство у правильне русло. Віктор Анатолійович особливо просив відмітити директора Новокаховського рибзаводу Ігоря Дикуху, колишнього директора Новотроїцького рибгоспу Сергія Гету, директора гідробіологічної станції Володимира Туранова, рибовод із Каланчацького району Віктор Маркобок, котрий розводить осетрових... 


Словом, перспективи у підприємства «Вікторія-Азов» райдужні, а плани – далекосяжні. До речі, щорічно студенти кафедри рибальства аграрного університету проходитимуть тут, на ставках, практику. Цілком можливо, що це - майбутні кадри підприємства, котрі дбатимуть про екологію нашого краю.

Олена ОЛІЙНИК. Фото Сергія ОЛІЙНИКА. 

Категория: Информация | | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 2
2 dflbr323$   (23 Июн 2016 11:21)
месяц назад я рыбачил на первом ставке заплатил деньги по установленому тарифу так эти лица ко всему метров за 100-150 перед мной начали сети ставить.Беспредел!А вчера вообще выгнали.походу им не нужны лишние глаза чтоб браконьерничать!И соответствующих документов на первый ставок у этих лиц нет!А самый борзый ездит на сером шевроле авео представляется главным,но документов на право собственности не имеет!!!

1 Trener   (30 Мар 2016 13:41)
Подсказка браконьерам,вигребут и подрости не успеет рибка.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[26 Окт 2016]
«Пісні народжені серцем» (0)
[25 Окт 2016]
В Новогригорьевке взбунтовались против "донецких" ... (1)
[25 Окт 2016]
УПРАВЛЯЮЩЕГО НОЧНОГО КЛУБА ГЕНИЧЕСКА ОТПУСТИЛИ ПОД... (11)
[25 Окт 2016]
Газ начинает пропадать и на Арабатской стрелке (18)
[25 Окт 2016]
На прохання голови облради правоохоронці проводять... (1)
реклама
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
сдача жилья
Изготовлю картину на заказ.
продажа
Продам квартиру
Живая музыка+дискотека+ведущий(тамада) и спецэффек...
Продам 3-комнатную квартиру недорого
Даю частные уроки вязания на вязальной машине
Распишу комнату барельефной картиной, пейзажами.
Выкачка сливных ям. туалетов и прочих нечистот
Продается дом
КОММЕНТАРИИ
Правильно было бы новость назвать: В ...

веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП