Понедельник, 05 Дек 2016, 16:33
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1224
Чат
реклама
Новое на форуме
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 239
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 02 Дек 2016
Ответов: 540
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1124]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [266]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3840]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [383]
Отдых и туризм [251]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [262]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 76
Гостей: 72
Пользователей: 4
puzik, СЕРВЕР2016, Друг
Сегодня на сайте
Визит, rumit1985, Ruoim, davidov_900456, zernyashka, Cwetik, Mocart, СЕРВЕР2016, puchuka, SaperMob, ONiON, Викторова, RedHazard, oIITiMicT, nazar-ignatev, медведь, 1a2b37g, nikolayburlin, Oxigen, Лирик56, suvuy, Cool, Жительвасюков, Amigo, ЛексКарпинский, Nick_gen, Clarinetto, Гвоздь, Друг, ххх777ххх, puzik, [Полный список]
 
Главная » 2016 » Август » 1 » Опубликован отчет главы Генической райгосадминистрации за...2015 год
11:15
Опубликован отчет главы Генической райгосадминистрации за...2015 год

  На сайте Генического райсовета опубликован полный отчет главы Генической райгосадминистрации по вопросам делегированных полномочий за 2015 год, с которым Александр Воробьев выступил на сессии районного совета 20 июля (!) 2016 года. Отчет был предоставлен по запросу депутата райсовета Виктора Косова.

 Напомним, что на сессии большинством голосов коалиции "Оппозиционного блока" и партии "Справедливость" депутаты признали неудовлетворительной работу райгосадмиистрации в плане утверждения маршрутов и графиков движения местных автобусов, а также рекомендовали рассмотреть вопрос увольнения с занимаемой должности первого заместителя главы Генической райгосадминистрации Алексей Сыщенко.

Полный тест отчета:

"Забезпечення оптимального балансу інтересів держави, місцевих органів влади та самоврядування, сталого економічного зростання району, підвищення його конкурентоспроможності, подальшого інвестиційного розвитку, безпеки бізнесу і громадян, що сприятиме досягненню європейських стандартів життя населення є головною метою Програми економічного, соціального та культурного розвитку району, яка щорічно розробляється районною державною адміністрацією та подається на затвердження районної раді.

Протягом 2015 року основна увага районної державної адміністрації була зосереджена на питаннях виконання програмних показників економічного, соціального та культурного розвитку району на 2015 рік з урахуванням визначених пріоритетів та реалій сучасності, направлених на забезпечення безпеки життя населення і обороноздатності району.

У співпраці з органами місцевого самоврядування, радячись з жителями району, проводячи виїзні прийоми та зустрічі в населених пунктах, намічались шляхи розв’язання найбільш гострих проблем району, виконання намічених планів і завдань.

Для забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку району, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів, сприяння інвестиційній діяльності, протягом звітного періоду діяло 35 регіональних програм, з них 9 проектів районних програм було розроблено та затверджено у 2015 році. Реалізація програм безпосередньо пов’язана з виконанням місцевого бюджету, наповнення якого є запорукою стабільного стану у всіх сферах життя району та їх подальшого розвитку.

Необхідно зазначити, що в економіці району у 2015 році отримано позитивний фінансовий результат за рахунок збільшення обсягів сплати податків та зборів підприємствами й організаціями до бюджетів усіх рівнів. Так, до Зведеного бюджету району за 2015 рік надійшло 113,0 млн. грн., що на 33,9 млн. грн. більше проти 2014 року. З них до Державного бюджету забезпечено надходження 27,6 млн. грн., до місцевих бюджетів - 85,4 млн. грн. що на 29,7 млн. грн. більше обсягів 2014 року.

Крім того, суб’єктами господарювання всіх форм власності району  забезпечено надходження 102,8 млн. грн. єдиного соціального внеску.

Протягом року докладено зусиль щодо зменшення податкового боргу по зобов'язаннях платників до Зведеного бюджету з урахуванням боргу банкрутів на 9,3 %, або на 356,9 тис. грн. Проте, загальна сума боргу на початок 2016 року ще є значною і становить 3,5 млн. грн., з них до місцевого бюджету - 2,3 млн. грн.

У 2015 році бюджет району отримав 77,8 млн. грн. власних та закріплених доходів при плані 64,6 млн. грн., план виконано на 120,5%. Всі ради району забезпечили не менш стовідсоткового рівня виконання доходів бюджету.

До загального фонду бюджету району з урахуванням дотації і субвенцій з держбюджету надійшло 306,0 млн. грн., до спеціального фонду - 9,3 млн. грн.

Видатки з бюджетів всіх рівнів мали виражене соціальне направлення. Так, на фінансування програм соціального захисту населення отримано з державного бюджету субвенцій на суму 105,2 млн. грн. та субсидій на          8,7 млн. грн., профінансовано пільги населенню району в сумі 7,4 млн. грн., допомогу сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям виплачено в сумі        87,8 млн. грн., прийомні сім’ї профінансовано в обсязі 1,4 млн. грн.

В повному обсязі здійснювалося фінансування захищених статей бюджету, забезпечено повноту та своєчасність виплати заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, трансфертних виплат населенню (стипендій, пільгових пенсій тощо).

В реальному секторі економіки району забезпечено виконання прогнозних річних показників та збережено позитивні темпи розвитку.

Сільгоспвиробниками району у 2015 році вироблено сільгосппродукції на 596,6 млн. грн. (у порівняних цінах 2010 року), що становить 102,6 % до прогнозного показника. Основу сільгоспвиробництва становить галузь рослинництва - 82 % від загального показника, або 487,0 млн. грн., відповідно 18 % вироблено у тваринництві (109,6 млн. грн.).Вал зернових - основної продукції рослинництва, становив  225,0 тис. тонн, або 121,1 % до запланованого, соняшнику - 27,1 тис. тонн, овочів - 42,0 тис. тонн.

Вдалося збільшити виробництво зернових культур на 20,8 %, соняшнику - на 36,9 %, картоплі - на 6,7 %, однак відбулося зменшення виробництва овочів - на 37,2 %, баштанних культур - на 3,2 %, плодів та ягід - на 15,7 % та винограду - на 59,8 %.

           У тваринництві збільшення обсягів виробленої продукції у натуральному вигляді становить 0,7 - 1,4 % по відношенню до рівня попереднього року.

Серед сільгосппідприємств району ТОВ «Дніпро» стало першим в районі господарством, яке відновило садівництво та виноградарство. Завдяки цьому населення району забезпечене свіжими фруктами та ягодами. Багаторічні насадження закладенні на площі 222,5 га, з них сад – 197,5 га, виноградники – 20 га, ягідники – 5 га. Впродовж 2015 року додатково закладено 11 га саду.

У промисловості за 2015 рік реалізовано промислової продукції на     71,5 млн. грн., що більше на 25,8 млн. грн. ніж у попередньому році за рахунок збільшення обсягів реалізації  фабрикою ТОВ «Агрофірма  ім. Шевченка». Прогнозний показник програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2015 рік виконано на 195,9 %.

Одним з пріоритетів розвитку району є розвиток його туристично - курортного комплексу. У 2015 році започатковано нові сучасні методи та форми розкриття потенціалу району у цьому напрямку, проведена широка рекламна акція. З метою зацікавленості українців в отриманні відпочинкових послуг на території району проведено три прес – тури для представників ЗМІ (репортажі на «Новому каналі», «ТРК «Україна», ТРК «Ера», рекламний ролик щодо рекреаційних можливостей Арабатської Стрілки транслювався впродовж червня-липня на радіо «ФМ «Ера»).

Для організації та проведення рекламної компанії залучено ТзОВ «Ресорт Менеджмент Груп», який започаткував реалізацію проекту «Арабатські Емірати». На першому етапі створено рекреаційні центри активного відпочинку та дозвілля для дітей та молоді «AnotherLand», «FreeZone» та «Т.16 camp», «Студентська республіка», які пропонують широкий спектр рекреаційних послуг з якісним інфраструктурним облаштуванням території. За рахунок інвестицій підприємства, що складає близько 2,0 млн.грн., було проведено рекламну кампанію та організовано змістовний відпочинок , проводилися тренінги для молоді.

Докладено значних зусиль для організації щоденного залізничного сполучення Генічеська з Дніпропетровськом, в тому числі електропотягу підвищеної комфортності, Запоріжжям  відкрито два додаткових напрямки сполучення - з Харковом та Мінськом (зі станції Новоолексіївка), перенесення стаціонарного блок - посту прикордонної служби та ЗСУ, який базувався на території Арабатської Стрілки.

Впродовж літнього сезону на базі закладів оздоровлення району проводились фестивалі «Зірки Арабату», східного танцю «Enigma of Arabia», міжнародного фестивалю тренінгів «Тавале».

Завдяки проведеним заходам під час курортно-туристичного сезону район відвідало не менше 410,0 тис. відпочивальників, що значно більше ніж у попередні роки (170,0-230,0 тис. осіб), з них майже 73,0 % (295,0 тис.осіб) було розміщено на відпочинок у приватному секторі. Учасниками фестивалів стали близько 8,0 тис. осіб.

Протягом оздоровчого сезону приділено особливу увагу оздоровленню дітей. В дитячих закладах оздоровлення прийнято на відпочинок майже 8,0 тис. дітей з різних регіонів України віком від 7 до 17 років, з них 541 дитина учасників АТО, 102 дитини з сімей учасників АТО з Івано-Франківської області (з них 25 на безоплатній основі), 80 дітей сімей  тимчасово переміщених осіб із зони проведення АТО.

В закладах відпочинку району оздоровлювались та проходили реабілітацію воїни-учасники АТО та члени їх сімей.

З метою поліпшення бізнес-клімату та впровадження процесів дерегуляції, значних зусиль вкладено в упорядкування та спрощення системи надання адміністративних послуг у районі, забезпечено дієву роботу центру з надання таких послуг, а це 73 послуги, в тому числі - 55 адміністративні та        18 – видача документів дозвільного характеру.

За 2015 рік адміністраторами центру надано 5455 послуг, переважно у сфері земельних питань.

Щодо виконання повноважень, які делеговані районною радою райдержадміністрації в частині управління майном територіальних громад району, забезпечено прозору процедуру передачі в оренду комунального майна. Протягом року працювала конкурсна комісія з набуття права оренди об’єктів майна комунальної власності територіальних громад району, проведено 5 конкурсів, за рішеннями яких передано в оренду 12 приміщень площею 773 кв.м., що дало можливість щомісячної отримувати орендну плату у сумі 7,2 тис. грн.

Немаловажним завданням є ефективне налагодження транспортних комунікацій. З метою покращення транспортного обслуговування населення збудовано залізничну платформу у с. Чонгар (1334 км) для зупинки електропотягу Запоріжжя-Сиваш, проведено поточний ремонт дорожнього покриття між населеними пунктами Петрівка – Привільне.

Райдержадміністрацією на конкурсних засадах визначено пасажирських перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району. Так, по 14 маршрутах пасажирські перевезення здійснюватимуться у режимі маршрутного таксі ТОВ «Компанія ЮГТРАНС» та ФО-П Малярова Н.І.

До районної державної адміністрації, як до органу виконавчої влади, спроможної надати допомогу у вирішенні проблемних та життєвих питань, постійно звертаються жителі району. Так протягом 2015 року надійшло          1133 звернення, забезпечено їх всебічний розгляд та надання вичерпних відповідей, а за можливості - конкретної допомоги.

Проведено особисті та виїзні прийоми громадян за місцем їх проживання головою райдержадміністрації майже у всіх радах району, під час яких розглянуто звернення 232 чоловік та прийнято рішення щодо вирішення піднятих питань.

На особливому контролі знаходяться питання соціального захисту та підтримки учасників антитерористичної операції на Сході України.

Забезпечено облік учасників антитерористичної операції та їх сімей, запроваджено механізм надання послуг для вирішення проблем демобілізованих учасників АТО за принципом «єдиного вікна», надається необхідна фінансова допомога в межах, визначених діючим законодавством, підтримка у вигляді проходження оздоровлення та психологічної реабілітації, проводяться зустрічі з учасниками АТО, їх сім’ями, здійснюється обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей загиблих військовослужбовців у зоні проведення АТО і учасників операції та їх соціальний супровід.

Для забезпечення взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питань, пов’язаних з учасниками АТО, створено районний Центр допомоги учасникам АТО.

Проте, ще виникають проблемні питання, з якими стикаються військовослужбовці, які повернулись із зони проведення АТО, та потребують уваги та вирішення. У подальшому передбачається вжити ряд заходів щодо соціальної та професійної адаптації учасників АТО.

 У процесах впорядкування містобудівної документації населених пунктів району забезпечено врахування громадської думки, зауважень та пропозицій, проведено 16 громадських слухань щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, в ході яких розглянуто                 33 детальних плани частин територій за межами населених пунктів району. Актуальною на сьогодні є проблема доступного соціального житла для різних категорій населення. У рамках реалізації програми «Власний дім» з початку 2015 року для одної особи!!! розпочато кредитування.

Розроблено та затверджено в установленому законом порядку генеральні плани, які поєднані з детальними планами населених пунктів                   с. Новогригорівка Новогригорівської сільської ради та с. Рівне Рівненської сільської ради.Індивідуальними забудовниками! протягом 2015 року прийнято в експлуатацію  7,9 тис. м2 загальної площі житла. За обсягами житла район займає перше місце по області.

Значну увагу впродовж звітного року приділено таким актуальним питанням, як енергозбережння, застосування енергоефективних технологій. Реалізації зазначених заходів сприяло збільшення надходжень до районного бюджету, за рахунок коштів якого розроблена проектно-кошторисна документація з реконструкції котелень загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 та № 4 у м. Генічеськ із встановленням твердопаливних котлів потужністю 450 КВт та 350 КВт, як додаткових джерел теплопостачання при можливому відключенні газових модулів нагріву, та проведення реконструкції газових міні-котелень на території КП Генічеська ЦРЛ із будівництвом  3 блочно-модульних міні-котелень потужністю 200 КВт,          250 КВт та 300 КВт, замінено твердопаливні котли у Генічеському районному Будинку культури та Генічеській школі естетичного виховання на суму 243,9 тис. грн.

За рахунок власних коштів Новогригорївською сільською радою оновлено проектно-кошторисну документацію з проведення санації будівлі Новогригоріївського ясла-садка «Дзвіночок», здійснення якої дозволить скоротити споживання теплової енергії на 263 Гкал\рік та зменшити теплове навантаження на опалення будівлі на 80 кВт.

У ринкових умовах сьогодення галузь торгівлі є однією з найрозвинутіших та активно діючих галузей економіки району, за рахунок діяльності якої населення району забезпечено необхідними товарами. Оборот роздрібної торгівлі склав 873,1 млн.грн.

Актуальними на сьогодні є проблеми ринку праці району. Середній рівень безробіття за 2015 рік становив 2,5 %, що більше показника попереднього року на 0,6 відсоткових пункти. Протягом 2015 року послугами районної служби зайнятості скористалося 4106 громадян, з них 3288 осіб мали офіційний статус безробітного. Вжиті заходи дозволили працевлаштувати 1035 незайнятих громадян, забезпечити професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації 418 осіб, залучити до громадських робіт 285 осіб, працевлаштувати 28 безробітних на нове робоче місце з компенсацією роботодавцям відповідних витрат, надати допомогу в організації підприємницької діяльності 59 безробітних.

Питання дотримання роботодавцями своїх зобов’язань перед найманими працівниками перебуває у полі постійної уваги виконавчої влади. З боку районної державної адміністрації були вжиті зусилля на забезпечення легалізації найманої праці відповідно до діючого у цій сфері законодавства, проводилась інформаційно - роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання щодо переваг легальної зайнятості, здійснено моніторингове обстеження 452 суб'єктів,  проведена робота з 70 суб’єктами господарювання всіх форм власності, які виплачують своїм працівникам заробітну плату у розмірах менше встановленого державою рівня, виявлені порушення усунені.Відмічається стійка тенденція зростання рівня заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району становила за підсумками 2015 року 3034 грн. і зросла до показника попереднього року на 135,9 % (до середнього рівня по області – 97,2 %).

  За розміром заробітної плати та за темпом росту заробітної плати до минулорічного періоду Генічеський район посів 1 місце серед районів області.У районі забезпечено стабільну виплату всіх пенсійних зобов’язань. Середній розмір пенсії у районі на початок 2016 року становив 1462 грн. і зріс відповідно до початку минулого 2015 року на 8,0 % або на 108 грн.

Встановлено контроль за станом погашення заборгованості з виплати заробітної плати, яка на початок 2016 року становила 345,4 тис.грн. Заборгованість накопичили 3 підприємства-банкрути.

Впродовж 2015 року 6050 домогосподарств (26,6 % від їх загальної кількості по району), звернулось до органів соціального забезпечення за субсидіями на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що майже у 3 рази більше, ніж у 2014 році. Призначено субсидій вподовж 2015 року 5153 домогосподарствам (22,8 %) на суму 785,7 тис. грн., середній розмір субсидії – 484,7 грн.

4118 домогосподарств (18,2 %) звернулось за субсидіями для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (у 2014 році – 1823 домогосподарств). Таку субсидію призначено 3500 домогосподарствам (у 2014 році – 1695) на суму 5773,4 тис. грн., середній розмір субсидії становив 1740,3 грн.

За призначенням різних видів соціальної допомоги протягом 2015 року до управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулось 12420 громадян. За 2015 рік забезпечено призначення та виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, малозабезпеченим сім’ям, тимчасову допомогу дітям - 87,8 млн. грн. Більше 2,5 тис. сімей отримало допомогу при народженні дитини – на 36,7 млн. грн. Допомогою забезпечено 77 опікунів (3,3 млн. грн.), 14 прийомних сімей, які виховують 27 дітей (1,4 млн. грн.). Протягом звітного року призначено та виплачено допомогу на проживання 519 сім’ям з числа переміщених осіб на суму майже 6,0 млн. грн.

На обліку управління соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 10887 громадян - пільговиків, які протягом звітного року отримали пільги на загальну суму 7,2 млн. грн.

22 інваліда ВВВ та учасника бойових дій, яким виповнилось 90 років і більше, отримали персональну стипендію на суму 19,0 тис. грн.                               Стипендію отримують 3 сім’ї воїнів, загиблих в Афганістані та воїни-інтернаціоналісти – інваліди війни І групи, яку з жовтня 2015 року підвищено удвічі.

Підтримано фінансово районні громадські організації: раду ветеранів, комітет Товариства Червоного Хреста України, районну організацію Української спілки ветеранів Афганістану на загальну суму 36,5 тис. грн.

Проводилось забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів війни та інвалідів загального захворювання. Громадяни зазначених категорій отримували путівки на санаторно-курортне лікування.

Відзначено винагородою на суму 109,6 тис. грн. 9 жінок – матерів-героїнь.

Отримують соціальну допомогу 317 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Не залишені на самоті малозабезпечені верстви населення та громадяни, які опинились в скрутній життєвій ситуації, яким надано матеріальну допомогу згідно з рішенням відповідної районної комісії. Таку ж допомогу надано демобілізованим військовослужбовцям, 73 учасникам бойових дій в зоні АТО, 3 сім’ям загиблих військовослужбовців в зоні проведення АТО.

Територіальний центр соціального обслуговування протягом року опікувався громадянами похилого віку (545 громадян), в тому числі які перебувають у стаціонарному відділенні для постійного проживання на базі Стрілківської амбулаторії (13 осіб).

Створено пункт прокату технічних засобів реабілітації для мешканців району, які цього потребують.

При управлінні соціального захисту забезпечено роботу «мобільного соціального офісу», який працює у сільській місцевості.

В гуманітарній сфері кошти районного бюджету в першу чергу спрямовувались на фінансування соціальних об’єктів та об’єктів культури. На зазначені цілі використано 259,8 млн.грн. - це 80,0 % усіх видатків загального і спеціального фондів бюджету району, у тому числі

на освіту використано 99,3 млн.грн. (31 % загального обсягу видатків);
на охорону здоров’я – 41,9 млн.грн. (13 % загального обсягу видатків);
на соціальний захист та соціальне забезпечення – 106,6 млн.грн. (33 %);
на культуру – 12,0 млн.грн. (4 %).

Основними критеріями розвитку галузі охорони здоров’я були покращення доступності та якості медичної допомоги населенню, зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, розвиток добровільного медичного страхування, створення умов для формування здорового способу життя.

На підтримку розвитку пріоритетних напрямів галузі забезпечено реалізацію трьох районних програм, які розроблені відповідно до основних засад державних програм.

Населення району забезпечено медичним обслуговуванням установами КЗ «Центральна районна лікарня» (260 ліжок у 13 відділеннях, що відповідає діючим нормативам) та КЗ «Генічеський ЦПМСД», який має мережу з         13 амбулаторій, 21 ФАПів та 3 здоровпунктів. Проте, спостерігається проблема недостатності медичних кадрів, а саме лікарів (забезпеченість становить 73,2 % до потреби).

Незважаючи на складну ситуацію з фінансуванням галузі, у районі проводились комплексні заходи, направлені на боротьбу з розповсюдженістю захворювань на туберкульоз, вирішувались проблеми, пов’язані з онкологічними захворюваннями, ВІЛ-інфекцією/Снідом, інші проблемні питання.

Протягом звітного року за рахунок коштів районного бюджету було придбано сучасне медичне обладнання для відділення реанімації та пологового відділення ЦРЛ на суму 199,0 тис.грн. (дефибриллятор-монітор, фетальний монітор пацієнта, шприцевий насос), дизель-генератор на суму 190,0 тис. грн. для забезпечення надійного електропостачання.

Розвиток галузі освіти спирався на реалізацію завдань та заходів комплексної програми «Розвиток освіти Генічеського району – інвестиції в майбутнє регіону».Мережа закладів загальної середньої освіти району, а це 28 закладів та 642 педагогічних працівника, повністю забезпечує потреби населення в освітніх послугах. Впродовж року колективи педагогів поповнили 5 молодих спеціалістів.

Постійно приділяється увага організації підвезення учнів до місць навчання у 13 школах району. 16 шкільних автобусів щоденно підвозять               483 учня з 33 сіл.Сучасні вимоги потребують сучасних підходів до розвитку галузі. Так, всі загальноосвітні школи забезпечено комп’ютерними класами з виходом до мережі Інтернет (у наявності 31 навчальний комп’ютерний комплекс),  15 закладів мають власні веб-сайти. Поширюється практика інклюзивної форми навчання.   

У системі освіти особливу увагу приділено національно-патріотичному вихованню шляхом виховання правової культури, поваги до Конституції, Законів України, державної символіки, успадкування духовних та культурних надбань українського народу, формування духовних цінностей українського патріота, психологічної та фізичної готовності молоді до військової служби. В ході реалізації цього процесу на базі 14 шкіл організовано роботу гуртків військово-патріотичного напрямку, забезпечено функціонування шкільних музеїв, при районному Палаці творчості дітей та юнацтва розпочато роботу зі створення координаційного центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Створено безпечні та комфортні умови навчання школярів, покращено матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів району. На зазначені цілі витрачено 278,0 тис. грн. районного бюджету (придбано ліжки денного сну, м’який інвентар, парти, столи, шкільні дошки, енергозбережні лампочки). Проведено заміну 40 вікон на металопластикові, здійснено ремонтні роботи. Проведено капітальний ремонт системи опалення із заміною котла у Генічеській загальноосвітній школі №1 (191,0 тис. грн.). Розроблено кошторис на капітальний ремонт системи опалення Червонопрапорної загальноосвітньої школи (201 тис. грн.).

Підготовлено проектну документацію на здійснення капітального ремонту Фрунзенської, Партизанської, Новоолексіївської №2 загальноосвітніх шкіл (роботи по заміні вікон на енергозберігаючі).

Загальний розвиток дітей забезпечено роботою 130 гуртків і секцій чотирьох позашкільних навчальних закладів району, де займається                      1712 вихованців.

У 29 закладах дошкільної освіти виховуються 1777 дітей та 204 дитини - через соціально-педагогічних патронат. Для здобуття дошкільної освіти дітьми п’ятирічного віку на базі Генічеської районної станції юних натуралістів функціонує клуб-студія раннього творчого розвитку дитини «Краплинки» (125 дітей).

В рамках діючої програми проведено ремонти у 3 дошкільних закладах на суму 213,8 тис. грн. за рахунок місцевого бюджету.

Вже тривалий час вирішується питання відновлення діяльності дошкільного закладу «Івушка». На даний час розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення капітального ремонту приміщень (694,9 тис. грн.).

У районі збережена мережа спортивних об’єктів, яка забезпечує можливості проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи. Працюють 99 спортивних споруд, з них 1 стадіон, 15 футбольних полів,            34 майданчики, 28 спортивних залів. Успішно діють 2 дитячо-юнацькі спортивні школи, 8 спортивних клубів: з боксу, рукопашного бою, дитячого футболу, більярду, плавання, настільного тенісу, мотоциклетного спорту (2). 6 районних федерацій з футболу, баскетболу, вільної боротьби, кіокушин-карате, дзюдо, самбо, сумо, кіокушин – кай карате.

Нині в районі культивується 14 видів спорту, з яких 10 олімпійських. Тренувальний процес забезпечують 65 фахівців, з яких 16 штатні тренери-викладачі.У 2015 році взято участь у Всеукраїнському фестивалі «Мама, тато, я – спортивна сім’я» у м. Києві, переможцем якого стала сім’я Стрюкових з міста Генічеськ.

Спортивні арени району дозволяють використовувати їх для проведення змагань різного рівня, серед яких Міжнародний шаховий турнір «Азовська хвиля», Меморіал Героя Радянського Союзу льотчика – випробувача Аметхана Султана з шахів, Міжрегіональний Кубок Генічеського району з баскетболу «Арабатська Стрілка» та інші.

Реалізацію державної політики у сфері культури забезпечують    20 клубних установ, 24 бібліотеки, 3 дитячі школи естетичного виховання,           1 краєзнавчий музей, в яких організовано дію 122 колективів художньої самодіяльності, з них 68 – дитячі колективи (1195 учасників, з них              762 дитини). 17 колективів мають звання «народний» та «зразковий». Розвинуто діяльність 13 любительських об'єднань та клубів за інтересами. Творчі колективи району приймали участь у проведенні культурно-мистецькі заходів, відзначенні державних та професійних свят, брали участь у обласних конкурсах та фестивалях.

Протягом звітного року за рахунок районного бюджету покращено матеріально-технічну базу закладів культури та мистецтв. Придбано сценічні костюми та обладнання для районного Будинку культури, Новоолексіївського, Чонгарського, Петрівського будинків культури, центральної районної бібліотеки. В Рівненському будинку культури проведено Інтернет. На ці заходи спрямовано 360,8 тис. грн.

Проведено ремонтно-реставраційні роботи на суму 370,7 тис. грн. у районному Будинку культури та Генічеській школі естетичного виховання, Новоолексіївському та Рівненському будинках культури.

5) сприяння інвестиційній діяльності на території району, області;

Розвиток інвестиційної діяльності відбувається відповідно до реалій сьогодення. Реалізація важливого для району інвестиційного проекту з будівництва перевантажувального терміналу (ТОВ «НІБУЛОН») перенесена на майбутні періоди, що свідчить про вичікувальну позицію інвесторів. Але у сфері рекреації та сільському господарстві триває реалізація інвестиційних проектів, розпочатих у попередні роки.

Так, ТОВ «Агроспівдружність» є учасником проекту міжнародної технічної допомоги «Вода для агросектору», який впроваджується Агенцією США з міжнародного розвитку USAID. В адміністративних межах Павлівської сільської ради вже прокладено 505 метрів трубопроводів, експлуатація яких дасть змогу підвищити врожайність с\г культур. Проектом передбачено прокладення 4,7 км трубопроводів для зрошення на площі      429 га.

ПП АФ «Промінь» проводяться роботи з розширення існуючих потужностей молочно - товарного виробництва із будівництвом родильного відділення для ВРХ, вже освоєно 877,0 тис. грн.

Споруджено першу чергу розважально-виховного  комплексу «Сафарі-парк», який призначений для екологічного виховання та сімейного відпочинку. Експозиція тварин постійно оновлюється.

На Арабатській Стрілці збудовано першу чергу торгівельно-готельного комплексу на 180 місць (95 номерів), який впроваджено МПП «Аіст» та першу чергу оздоровчого комплексу «Пассаж» на 260 місць ПП «Турист- Азов».

З метою покращення іміджу регіону за рахунок впровадження сучасних енергоефективних технологій виділено 13 земельних ділянок на території Новодмитрівської сільської ради загальною площею 6,24 га під розміщення вітроелектростанції ТОВ «Віндкрафт Україна». Передбачається встановлення 13 модулів потужністю 3-3,6 МВт кожен з будівництвом Аверьянівської підстанції.

Триває реалізація проекту з будівництва двох фотоелектричних станцій потужністю 2,7 МВт та 6,8 МВт на території Новоолексіївської селищної ради, який впроваджуєть підприємства ТОВ «Велитон Солар» та ТОВ «Велиген Солар». Буде забезпечено  виробництво екологічно чистої електроенергії в обсягах  7,2 млн.кВт \ рік (з чиєї ініціативи?)

Це буде внесок у збільшення енергетичної безпеки держави у довготривалої перспективі.

Також здійснювалась реалізація інвестпроекту з будівництва сортувального майданчику на території Щасливцевської сільської ради (на будівництво мереж електропостачання використано 450,0 тис.грн.).

           За рахунок коштів інвесторів (близько 2,3 млн.грн.) створено термінал сервісної зони обслуговування на КПВВ «Чонгар», в якому люди можуть перепочити, замовити таксі, чай чи каву з наїдками, скористатися послугами біотуалету, отримати медичну допомогу. Також облаштовано одну додаткову смугу дорожнього руху.

(яким чином інвестор планує повернути вкладені кошти та отримати прибуток?)

Проведено роботу щодо відродження у районі швейного виробництва із залученням потужного інвестора ТОВ «ВІД» з метою відкриття філії фабрики  із створенням не менше 50 нових робочих місць.Всього в розвиток економіки району за рахунок усіх джерел фінансування протягом звітного року вкладено 89,5 млн. грн. капітальних інвестицій (3,1 % до загальнообласного показника).

Більша частина обсягу капітальних інвестицій – це власні кошти підприємств та організацій (50,7 млн. грн., або 56,6 % загального обсягу інвестицій).В економіку район залучено і прямі іноземні інвестиції – це акціонерний капітал, у сумі 4,0 млн. дол. США (2,1 % до загального обсягу по області).

З метою поширення інформації та відповідної пропаганди щодо потенційних інвестиційних можливостей району серед вітчизняних та іноземних інвесторів за рахунок коштів районного бюджету (21,0 тис. грн.) розроблено, виготовлено та розповсюджено презентаційні буклети на українській та англійській мовах.

З метою налагодження ділових, інвестиційних зв’язків на міжнародному рівні:

- взято участь у складі делегації Херсонщини, яка відвідала  міжнародну виставку "Експо-2015", а також два найбільших регіону Італії - Венето і Ломбардія;

- надіслано звернення до губернатору Гурійського краю Грузії (м. Озергеті) із презентацією інвестиційних пропозицій регіону;

- проведено зустрічі із представниками посольств Японії  та Туреччини в Україні;

- взято участь у Міжнародному інвестиційному форумі, який щорічно проводиться у м. Нова Каховка;

- проведено робочу зустріч із керівником підприємства «Віндкрафт Україна» (Швеція) Карлом Струменом;

- взято участь у Міжнародному конгресі кримських татар, який проходив на базі закладу відпочинку «Експрес» та підготовлено і надано презентаційні матеріали щодо напрямків залучення турецьких  інвестицій у регіон.

Крім того, досягнуто домовленості із керівництвом Запорізької області щодо будівництва свердловини питної води на території області для забезпечення водою мешканців Озерянської сільської ради Генічеського району. На даний час готується проектно - кошторисна документація.

З метою забезпечення реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на вирішення соціальних проблем, сформовано каталог інвестиційних проектів. В каталог увійшли проекти, які відповідають цілям Стратегії розвитку Херсонської області до 2020 року. Так, відповідно до стратегічної цілі «Ресурсозбереження та екологічна безпека» в наявності 12 проектів з обсягом фінансування 91,1 млн.грн. у сфері відновлення мереж водопостачання та водовідведення 12 проектів з обсягом фінансування            10,1 млн.грн., у сфері енергозбереження та переводу об’єктів бюджетної сфери на тверде опалення в стадії виготовлення проектно-кошторисна документація з утеплення фасадів по 13 дошкільних закладах району. За стратегічною ціллю «Забезпечення місцевого економічного розвитку» в наявності 1 проект з будівництва автошляху вартістю 35,0 млн.грн. та 1 проект вартістю 0,7 млн. грн. за стратегічною ціллю «Розвиток та збереження населення» у сфері дошкільної освіти.

Слід зазначити, що всі вищенаведені 26 проектів вартістю близько  137 млн.грн. мають необхідний комплект документів щодо їх реалізації за рахунок співфінансування з Державного бюджету, а саме проектно-кошторисна документація затверджена належним чином, в наявності висновок Держбудекспертизи, та знаходяться у профільних структурних підрозділах обласної державної адміністрації, які є відповідальними за реалізацію заходів Стратегії розвитку Херсонської області до 2020 року відповідно до компетенції.

8) затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту;

Розпорядження голови районної державної адміністрації від 06 липня 2015 року № 309 «Про організацію конкурсу з визначення пасажирських авто перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Генічеського району Херсонської області» був затверджений Перелік (мережа) приміських автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі території Генічеського району Херсонської області (п.7.)

  Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 07.09.2015р № 396 було введений в дію розклад руху автобусів в режимі маршрутного таксі на маршрутах загального користування, що не виходять за межі району (п.1.)

 За період з 01 січня 2015 року з метою забезпечення транспортних перевезень видано 2 регуляторні акти, а саме:

 1. Розпорядження голови районної державної адміністрації від 04 березня 2015 року № 92 «Про затвердження Умов проведення конкурсу з визначення підприємства (організації), що здійснює функції робочого органу при проведенні конкурсу по перевезенню пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Генічеського району Херсонської області»

 2. Розпорядження голови районної державної адміністрації від 06 липня 2015 року № 309 «Про організацію конкурсу з визначення пасажирських авто перевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Генічеського району Херсонської області».

  Перевезення пасажирів на внутрішньорайонних маршрутах забезпечують 2 перевізника: ТОВ «Компанія ЮГТРАНС» та  ФОП Малярова Н.І. Станом на 01.01.2016 мережа внутрішньорайонних маршрутів налічує 14 маршрутів. Усі населені пункти району мають під’їзні дороги з твердим  покриттям та повністю забезпечені автобусним сполученням.

  Проблемним питанням залишається наявність на території району маршрутів, що становлять більше 50 км, на які відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-14 від 05 квітня 2001 року, статті 7 «Про організацію пасажирських перевезень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування» Херсонська обласна державна адміністрація є організатором проведення конкурсу з визначення пасажирських автоперевізників на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Генічеського району Херсонської області.З метою вирішення зазначеного питання до Херсонської обласної адміністрації був надісланий лист з проханням посприяти у вирішенні проблеми про право проводити конкурс на приміські автобусні маршрути загального користування, що становлять більше 50 км, але знаходяться в межах району.

 На нараді з оптимізації маршрутної мережі з авто перевізниками, яка відбулася 03 грудня 2015 року у м. Херсоні, питання про маршрути, що становлять більше 50 км, але знаходяться в межах району, залишилось в підпорядкуванні Херсонської обласної державної адміністрації. Отже, станом на теперішній час питання залишається відкритим.  Додатковий конкурс на визначення автомобільного перевізника на приміських автобусних маршрутах (рейсах) загального користування в режимі маршрутного таксі Генічеського району, планується розпочати після 21 червня 2016 року.

 На ім’я голови районної державної адміністрації надійшло колективне звернення голови Фрунзенської сільської ради посприяти у вирішені питання, щодо внесення села Придорожнє, як зупинку в автобусному сполучені, яке у короткий термін було позитивно вирішено. Протягом 2015 року до залізничної станції смт. Новоолексіівка прибувало щоденно у зимовий період 4 пасажирських потяги та 3 електропоїзди, у літній період відповідно 11 пасажирських потягів та 5 електропоїздів. До станції м. Генічеська у зимовий період 1 електропоїзд, у літній період 3 пасажирських потягів та 4 електропоїздів.

У 2016 році  в період літнього графіку руху очікується:

по станції Новоолексіївка пасажирських потягів та електропоїздів:
по прибуттю/ відправленню - 22-24 потяга;

по станції Генічеськ пасажирських потягів та електропоїздів:
по прибуттю/відправленню – 11 потягів;

 На ім’я голови районної державної адміністрації надійшло колективне звернення голови Чонгарської сільської ради та жителів району щодо надання допомоги у вирішенні питання зупинки електропотягу на 1334 км. через відсутність платформи. Дане питання було вирішено позитивно, в короткий термін була збудована платформа і відновлено зупинку електропотягу.

9) підготовка питань про визначення у встановленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.

Аналізуючи 2015 рік Генічеською районною державною адміністрацією видано 52 розпорядження «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність …», 59 розпоряджень «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність…» громадянам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Генічеського району.

Також було видано 12 розпоряджень «Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок безоплатно у власність для індивідуального дачного будівництва» громадянам та учасникам антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції із земель запасу рекреаційного призначення на території Щасливцевської та Стрілківської сільської рад.

За 2015 рік продана 1 земельна ділянка за межами населеного пункту Генгірківський рекреаційний масив вул. Набережна, 26-а на території Щасливцевської сільської ради ПП «Турист-Азов» для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (для розміщення бази відпочинку) площею 4,5160 га, вартістю 937,412 грн.

 За перший квартал 2016 року видано 10 розпорядженнь «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність …», 17 розпоряджень «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність…» громадянам для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Генічеського району та 2 розпорядження «Про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок безоплатно у власність для індивідуального дачного будівництва» громадянам та учасникам антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції із земель запасу рекреаційного призначення на території Щасливцевської та Стрілківської сільської рад.

У 2016 році продана 1 земельна ділянка за межами населеного пункту рекреаційний масив вул. Набережна, 14 на території Щасливцевської сільської ради ТОВ «Фортуна-Алан» для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення (під існуючим дитячим оздоровчим табором «Івушка») площею 4,6116 га, вартістю 1 311 467,0 грн.Загалом за 2015 рік районною державною адміністрацією прийнято  240 заяв від учасників проведення антитерористичної операції та сімей загиблих щодо отримання земельних ділянок, 181 громадянину надано дозвіл на розробку проектів землеустрою для індивідуального дачного будівництва.

До роковин Чорнобильської катастрофи 27 ліквідаторам, які проживають на території району, а також 19 воїнам-інтернаціоналістам (ветеранам Афганістану) до дня вшанування пам’ятної дати надано дозвіл на розробку проектів землеустрою для ведення індивідуального дачного будівництва на території Щасливцевської сільської ради.Впродовж 2015 року мені, як керівнику виконавчої влади району, довелося багато зустрічатися з представниками трудових колективів, керівниками, простими громадянами. Усі вони говорили про одне: проблем багато, але кожне нове завдання врешті-решт дозволяє  піднятися на якісно нову сходинку, отримати новий, неоціненний досвід роботи в сучасних умовах.

Заходи, які ми вживали протягом 2015 року, були направлені на забезпечення умов покращення якості життя населення району, його економічного розвитку, реалізації державної політики у всіх сферах діяльності.Район, з його потенціалом, повинен стати ареною новаторського, якісно нового підходу до виконання державної політики, спрямованої на те, щоб кожен українець відчув себе людиною самодостатньою та відповідальною за власну долю.

Ніхто нам не забезпечить процвітання, якщо ми самі не навчимося дбати про себе.

Голова Генічеської районної державної адміністрації    О.С. Воробйов"

Категория: Общество и политика | | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[05 Дек 2016]
Ролик о туристической привлекательности Херсонщины... (1)
[05 Дек 2016]
Экспереметальный проект локального местного радиов... (5)
[05 Дек 2016]
За добу прикордонники на адмінмежі з Кримом відмов... (0)
[05 Дек 2016]
В райгосадминистрации объявили конкурс сразу на 5 ... (1)
[04 Дек 2016]
ОДИНОКОЙ МАМЕ И ЕЕ СЫНУ СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ (0)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
продам щенков немецкой овчарки
Экскаватор "ATLAS"
Трактор Т-74
Газовые баллоны Б.У
КОММЕНТАРИИ


Ребята отважные раз вдвоем собираются от...

веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП