Воскресенье, 11 Дек 2016, 10:00
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1287
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 11 Дек 2016
Ответов: 544
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 10 Дек 2016
Ответов: 242
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 10 Дек 2016
Ответов: 1202
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1130]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [267]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3866]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [383]
Отдых и туризм [251]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [263]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 40
Гостей: 39
Пользователей: 1
Anonimka
Сегодня на сайте
rumit1985, Cwetik, Mocart, Паша73, puchuka, oIITiMicT, 1a2b37g, nikolayburlin, Cool, Жительвасюков, ЛексКарпинский, Гвоздь, ххх777ххх, nik111, LANA, ontripeleschpa, Optimist, сапёр, adidas2737, Qwerty_uiop, oleginataha89, Ганна, gagarina3, zloy, repmvf, Fisherman
 
Главная » 2015 » Октябрь » 26 » ОПОРА: Явка виборців, організація роботи виборчих комісій, порушення та реагування у день голосування та підчас підрахунку голосів
13:26
ОПОРА: Явка виборців, організація роботи виборчих комісій, порушення та реагування у день голосування та підчас підрахунку голосів

   За попередніми висновками ОПОРИ, місцеві вибори в Україні відбулися з порушенням низки міжнародних стандартів та належної практики організації і проведення виборчого процесу, серед яких: нестабільність та невизначеність виборчого законодавства щодо окремих важливих процедур, порушення принципу рівності умов для кандидатів та рівної ваги мандату в контексті виборчої системи, незабезпечення належного рівня захисту виборчих бюлетенів та порушень, що мали ознаки підкупу виборців.

 Порушення в день голосування 25 жовтня в переважній більшості громад мали несистемний характер та переважно не впливали на результат виборів, або ж підрахунку голосів, а кампанія в цілому була конкурентною.

 На Херсонщині ОПОРА протягом дня спостерігала, як проходить голосування на виборчих дільницях. Можна зробити такі висновки, що більшість порушень, які були зафіксовані пов’язані з поганою методичною та технічною підготовкою виборчих комісій – це незнання Закону України «Про місцеві вибори» та недостатнє фінансування, стислі строки для виготовлення виборчих бюлетенів, їх передачі та належного прийняття. Були також зафіксовані факти агітації та підкупу виборців,  і таких порушень, що мають ознаки спроб фальсифікації результатів виборів.

 Окрім того, як і прогнозувалось,  виборчою технологію дня голосування стали спроби  влаштувати  «каруселі», були організовані підвози виборців на дільниці від кандидатів, а також систематичне нехтування процедурами, що встановлені законодавством, у процесі голосування та підрахунку голосів. 

 Так, були зафіксовані випадки недопущення офіційних спостерігачів на виборчу дільницю, зокрема спостерігача ОПОРИ не пустили на виборчу дільницю у м. Таврійськ. Були і спроби видалити спостерігачів від кандидатів.  Так у м. Каховка на одній з дільниць ситуацію з видаленням спостерігача вирішували за допомогою правоохоронців. Це свідчить, про нехтування Законом з боку керівництва виборчих комісій.

Не проставлені у бюлетенях номери виборчих дільниць (виборча дільниця в м. Таврійськ) та не проставлені печатки виборчих комісій (на виборчій дільниці в Херсоні були виявлені біля 3 000 таких бюлетенів, при чому це були бюлетені по різних видах виборів), заздалегідь підписані пусті бланки протоколів про підрахунок голосів (у м. Генічеську на дільниці спостерігачі помітили, що члени комісії підписують пусті бланки протоколів про підрахунок голосів, викликали міліцію, в результаті виявлені були 18 пустих підписаних бланків) - виправдовуються головами комісій як недбалість, але мають  явні ознаки спроби фальсифікації результатів голосування.

Щодо скритої агітації у день голосування, то зафіксовані випадки схиляння виборців проголосувати за певних кандидатів, при цьому видавалася «шпаргалка», в якій були вказані прізвища і номери кандидатів від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», що супроводжувалося роздачею горілки. Такий факт був зафіксований у м. Каховка, була викликана міліція, ведеться слідство.

 Фіксувалися і факти підвезення виборців похилого віку до виборчих дільниць від імені кандидатів. До нас поступали повідомлення, про такий випадок в Антонівці, фіксувались і інші випадки.

 Спостерігалися також окремі факти не знятої агітації на виборчих дільницях. Надходило багато повідомлень від виборців по м. Херсону, Каховці, Новій Каховці, що на мобільні телефони приходять смс-повідомлення з закликами голосувати за певних кандидатів. Були зафіксовані і листівки з поясненням для херсонців, за якого Володимира Миколаєнка голосувати, бо у бюлетені є два Володимира Миколаєнка, а також – з підказкою, за яким номером у бюлетені Володимир Сальдо.

 У великій кількості по місту Херсону розміщені білборди, які мають зовнішні брендові ознаки політичних партій-субєктів виборчого процесу,  але не несуть прямого агітаційного змісту. До такої маніпулятивної технології вдалися партії «НАШ КРАЙ», «Відродження», «Опозиційний блок», ВО «Батьківщина».  Цікаво, що подібні «неагітаційні» плакати з написом «Ти –херсонець, Мишка…» були затерті на ранок дня голосування, а решта продовжували висіти.

 Цікавий факт був зафіксований на виборчій дільниці № 650703, що у м. Херсоні, в школі №11, та на деяких інших, кабінки не були завішані шторками. Голова комісії пояснила, що це для того, щоб запобігти виносу бюлетенів. Така тенденція до відкритості є позитивною.

 Іноді виборці виявляли зайві емоції, бо були невдоволені роботою ДВК, так у м. Каховка на одній з дільниць виборець прийшов з матір’ю, яка була внесена до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, йому пояснили, що комісія приїде до них до дому, щоб громадянка могла проголосувати. Така відповідь не задовольнила виборця і він ледь не зіпсував список виборців.

 За інформацією Херсонського обласного управління внутрішніх справ за день голосування до міліції поступило 38 повідомлень про порушення законодавства, по всіх фактах ведеться ретельна перевірка.  Треба зазначити, що за нашими спостереженнями, міліція оперативно реагувала на повідомлення з дільниць, як по Херсону, так і по інших містах області. Можна констатувати високий рівень взаємодії правоохоронних органів з виборчими комісія та іншими суб’єктами виборчого процесу. ОПОРА вважає, що необхідно після завершення виборчого процесу зробити якісний кількісний аналіз правопорушень, які були підчас виборів, прослідкувати, які правові наслідки наступили після розслідувань, зробити висновки і оприлюднити ці дані якнайширше.

 Ми змушені констатувати, що дільничні виборчі комісії недбало ставились до процедур підрахунку голосів, нехтували процедурами,  допускали помилки. Спостерігачі ОПОРИ фіксували факти, що територіальні комісії приймають виборчу документацію запаковану неналежним чином. Так у новій Каховці міська комісія приймала пакети з документами не підписані і без печаток.

 З боку виборців теж можна спостерігати різне ставлення до виборів - при підрахунку голосів масово фіксувались бюлетені, в яких замість позначок були зроблені лайливі написи, були бюлетені зовсім без позначок, а також бюлетені з кількома позначками.

 Явка виборців була, як передбачалося, невисокою, в середньому взяли участь у голосуванні 36,6% виборців, що внесені до списків виборців. Найбільшу явку показали у Високопільському та Іванівському районах. Порівняно з усією Україною, то на Херсонщині явка чи не найнижча. Цей факт може призвести до неочікуваних результатів.

 Наразі триває процес встановлення підсумків голосування на засіданнях територіальних виборчих комісій. Порушення були, вони фіксувалися, але по інформації на даний момент  ми не можемо  говорити, що вибори не відбулись або є підстави об’явити їх недійсними.

 

Категория: Общество и политика | | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[11 Дек 2016]
ОДИНОКОЙ МАМЕ И ЕЕ СЫНУ СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ (0)
[10 Дек 2016]
Крымские татары провели пикет на "Чонгаре" (0)
[09 Дек 2016]
В российской тюрьме умер уроженец Геническа (2)
[09 Дек 2016]
До Геническа перестала ходить электричка из Днепра (5)
[09 Дек 2016]
Відповідальність за розкрадання електроенергії (2)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
Авторазборка БМВ
бензогенератор
Продам профессиональную видеокамеру Sony HXR-MC200...
Сдам 1-но комнатную квартиру
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
КОММЕНТАРИИ
И где делась компенсацыя? И почему ее не...

Уже конец года. Как решился этот вопрос?веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП