Суббота, 22 Окт 2016, 20:53
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 22 Окт 2016
Ответов: 523
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 20 Окт 2016
Ответов: 1186
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 19 Окт 2016
Ответов: 3
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 12 Сен 2016
Ответов: 236
Существет ли фашизм в России?
Автор: mamai
Форум: Политика
Дата: 03 Сен 2016
Ответов: 55
разделы
Спорт [201]
Общество и политика [1114]
Происшествия и криминал [797]
Культура и искусство [263]
Наука и образование [148]
Производство и сельское хозяйство [95]
Информация [3693]
Бизнес и финансы [190]
СМИ [371]
Отдых и туризм [248]
Общественная организация "Патриот" [126]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [253]
Генический военкомат сообщает [14]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 75
Гостей: 69
Пользователей: 6
Anonimka, Паша73, tolyanu465, nazar-ignatev, grpc, lenur
Сегодня на сайте
Визит, mamai, rumit1985, golgen, zernyashka, Cwetik, meotida, burbon, Mocart, СЕРВЕР2016, Паша73, puchuka, Genichanin777, RedHazard, oIITiMicT, nazar-ignatev, grpc, 1a2b37g, tadiban, CompCentr, Лирик56, Cool, Жительвасюков, Amigo, Malish, Clarinetto, Друг, Начальник, ххх777ххх, aztek881, DenisKaa, [Полный список]
 
Главная » 2015 » Июнь » 3 » Які заходи з охорони праці вносяться до колективного договору
15:26
Які заходи з охорони праці вносяться до колективного договору

  Вимогою Закону України «Про охорону праці» і «Колективні договори і угоди» передбачено здійснення комплексних заходів по організації безпечних і нешкідливих умов праці, визначення обовязків сторін, а також реалізацію працівниками прав і соціальних гарантій на охорону праці це забезпечується, в першу чергу, за допомогою колективного договору (угоди).

 Колективний договір є найбільш важливим документом в системі регулювання взаємовідносин між власником і працівником з першочергових соціальних питань, у тому числі і питань охорони праці. Зобов’язання, які пропонується включити в колективний договір за результатами переговорів, мають бути усебічно обґрунтовані і реальні. Визначаючи загальні принципи формування зобов’язань з охорони праці, слід зазначити, що вони не повинні суперечити законам і іншим нормативним актам України.

 ГАРАНТІЇ, ПІЛЬГИ І КОМПЕНСАЦІЇ, ВСТАНОВЛЕНІ ПРАЦЮЮЧИМ ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ, ПОВИННІ ВВАЖАТИСЯ МІНІМАЛЬНИМИ, ОБОВ’ЯЗКОВИМИ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЗА БУДЬ - ЯКИХ ОБСТАВИН. Наприклад, відповідно до статей 6,9,11,12 Закону України  «Про охорону праці» може бути передбачено: надання працівникам додаткової відпустки за незадовільні умови праці, додаткового комплекту спецодягу, обладнання додаткових санітарно-побутових приміщень в тих виробництвах, де нормативами це не передбачено, встановлення залежно від конкретних умов праці додатково оплачуваних перерв санітарно-оздоровчого призначення або скорочення тривалості робочого часу і так далі.

       У колективних договорах вказуються переліки професій і посад працівників, яким відповідно до нормативів надається право на скорочений робочий день, додаткову відпустку у зв’язку з важкими і шкідливими умовами праці, видається спецодяг і інші засоби індивідуального захисту. Обов’язковими слід вважати доповнення до колективного договору з тих питань, які визначені трудовим колективом самостійно і є доповненням до вимог чинного законодавства. Колективний договір повинен обов’язково включати заходи по захисту прав і соціальних інтересів осіб, які постраждали на виробництві від нещасних випадків (профзахворювань), та надання цим працівникам допомоги при вирішенні соціально-побутових питань.

       Зобов’язання трудового договору є двосторонніми, тому цей документ повинен містити не лише вимоги до власника, але і зобов’язання працівників по безумовному виконанню кожним норм, правил, стандартів і інструкцій з охорони праці, дотримання встановлених вимог поведінки з машинами, обов’язковому використанню засобів колективного і індивідуального захисту. Будь який працівник підприємства зобов’язаний виконувати вимоги колективного договору з тих питань охорони праці, які його стосуються.

       Законом «Про охорону праці» передбачено, що за допомогою колективного договору необхідно вирішувати і низку важливих  питань, соціального характеру, а саме:

- встановлювати розмір вихідної допомоги (не менш тримісячного заробітку) працівнику, який вимушений розірвати трудовий договір унаслідок невиконання власником вимог законодавства і зобов’язань колективного договору з охорони праці;

- визначати умови здійснення грошової компенсації на придбання лікувально-профілактичного харчування, молока або рівноцінних йому продуктів;

- встановлювати термін звільнення від основної роботи уповноваженого трудового колективу з питань охорони праці для можливості виконання ним. своїх громадських обов’язків.

      Залежно від характеру виробництва, складу трудового колективу, специфіки галузі в колективному договорі визначається зобов’язання по організації безпечних і нешкідливих умов праці інвалідів, пенсіонерів, неповнолітніх, осіб, які тимчасово залучають до виконання громадських робіт за договорами з центрами зайнятості населення. Враховуючи, що невідкладною проблемою суспільства є поліпшення положення жінок, необхідно приділяти особливу увагу зобов’язанням по поліпшенню умов їх праці, санітарно-побутового і медичного обслуговування, вивільненню з важких, шкідливих і нічних змін.

           До колективних договорів забороняється включати умови, які погіршують положення працівника порівняно з чинним законодавством.     

Категория: Информация | | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[22 Окт 2016]
В Геническе вынесли приговор экс-депутату районног... (0)
[22 Окт 2016]
Новогригорівській загальосвітній школі І-ІІІ ступе... (0)
[22 Окт 2016]
В «Титульном суверенном народе Украины» назвали об... (6)
[21 Окт 2016]
Коммунальные предприятия Геническа получили почти ... (11)
[21 Окт 2016]
Воробьев обещает недопустить отключение газа (14)
реклама
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
Изготовлю картину на заказ.
продажа
Продам квартиру
Живая музыка+дискотека+ведущий(тамада) и спецэффек...
Продам 3-комнатную квартиру недорого
Даю частные уроки вязания на вязальной машине
Распишу комнату барельефной картиной, пейзажами.
Выкачка сливных ям. туалетов и прочих нечистот
Продается дом
Продам породистых котят от элитных родителей из пи...
КОММЕНТАРИИ


веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП