Понедельник, 05 Дек 2016, 06:32
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1215
Чат
реклама
Новое на форуме
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 239
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 02 Дек 2016
Ответов: 540
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1124]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [266]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3838]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [382]
Отдых и туризм [250]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [262]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0
Сегодня на сайте
Ruoim, 1a2b37g, ЛексКарпинский, ххх777ххх, aztek881, LANA, nati55, VarVaroVna, ПРостая_реальность, Ганна, gagarina3, zloy, arturbaum
 
Главная » 2015 » Ноябрь » 16 » Як парость виноградної лози, плекайте мову!
18:30
Як парость виноградної лози, плекайте мову!

  Цей крилатий вислів видатного українського поета Максима Рильського став головним лейтмотивом районного семінару з питань забезпечення наступності щодо реалізації прав громадян на отримання освітніх послуг кримськотатарською мовою, який відбувся 13 листопада 2015 року в Новоолексіївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1.

 Це єдиний на Україні навчальний заклад, де рідна мова кримських татар вивчається як предмет, підкреслив у своєму виступі на початку семінару директор школи Ленур Люманов. Учні в національних кримськотатарських та українських костюмах привітали всіх учасників семінару, створивши атмосферу творчого єднання  двох народів.

  Кримськотатарська мова є рідною мовою кримськотатарського народу і єднає сучасне покоління з попереднім і прий­дешнім в єдине нерозривне ціле. Вона неоціненна національна святиня, скарбниця духовних надбань народу, запорука його подальшого культурного прогресу. Саме на цьому наголосили почесні гості районного семінару – заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова, голова районного культурно-просвітницького центру кримських татар «Бірлік» Сеітібрам Ішмуратов. Учасники районного семінару мали змогу ознайомитися з виставкою виробів декоративно-ужиткового мистецтва та експозицією «Культура та побут кримськотатарського народу», яка стала своєрідним екскурсом в історичне минуле  та доказом вічно живої духовної сили кримськотатарського народу.

 Як навчальний предмет кримськотатарська мова виконує ряд важ­ливих освітніх функцій, головною серед яких є прилучення учнів до національної і світової культури, розвиток їх інтелек­ту, пам'яті, мислення, уяви, творчих здібностей. Через мову учні засвоюють моральні поняття, ідеї та ідеали, виробляють власні переконання, ціннісні орієнтири. Рідна мова найповніше вбирає в себе особливості кримськотатарської ментальності. Як форма вияву національної і особистісної свідомості вона є засобом самопізнання, саморозвитку і самореалізації людини. Присутні на семінарі вчителі Новоолексіївської №2, Партизанської, Щасливцівської  загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, педагогічні працівники Новоолексіївських дошкільних закладів мали змогу побачити рівень комунікативної культури учнів на уроках, які майстерно провели в початкових класах учителі кримськотатарської мови Севіле Люманова та Лінара Сулейманова.

 Всі присутні підкреслили, що вивчення мови в навчальних закладах  на сучасному етапі полягає у фор­муванні національно свідомої, духовно багатої особис­тості. Саме з цією метою у Новоолексіївській №2, Партизанській, Щасливцівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів рідна мова кримських татар  вивчається на факультативах, де здійснюється поступове оволодіння мовною культурою.

 Проведення святкового заходу «Ми - нація єдина» стало чудовою демонстрацією єднання культур двох народів – українського та кримськотатарського, підтвердженням толерантного відношення до представників інших національностей. Формування духовного світу учнів, загальнолюдських ціннісних орієнтирів шляхом при­лучення через мову до культурних надбань українського та кримськотатарського народів було представлено на святі у літературно-музичних композиціях про трагічну долю кримськотатарського народу, поетичних шедеврах, ліричних піснях та національних танцях двох народів.

  Під час круглого столу, який провела завідувач Генічеським районним методичним кабінетом Ірина Куницька, були обговорені питання забезпечення наступності щодо реалізації прав громадян на отримання освітніх послуг кримськотатарською мовою. Цікавим для присутніх було представлення досвіду роботи кримськотатарської групи, яку було відкрито за сприянням районної державної адміністрації та відділу освіти у Новоолексіївському ясла-садочку №20 «Джерельце».

Заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова підкреслила важливість цієї події, оскільки у дітей дошкільного віку формуються необхідні мовленнєві навички, які знайдуть розвиток під час навчання у школі. Директор  Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Ленур Люманов та учитель кримськотатарської мови Севіле Люманова розповіли про відкриття у 2015-2016 навчальному році на базі школи секції «Кримськотатарська мова» від обласного комунального закладу «Мала академія наук».Цікавими дослідженнями з культури, побуту українців та кримських татар, що проживають у нашому регіоні, поділилася учитель Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Неоніла Тарасенко, представивши свою авторську програму. Щирим та проникливим був виступ завідувача Новолексіївським ясла-садочком №15«Івушка» Найле Дубських, яка розповіла про вивчення дошкільнятами  кримськотатарської мови у гуртку «Фідонлар».

Питання наступності щодо реалізації прав громадян на отримання освітніх послуг кримськотатарською мовою розкрила присутнім досвідчений учитель Новоолексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Мавіє Люманова, яка простежила шлях 25 своїх учнів після закінчення школи, що стали викладачами рідної мови та гідно продовжують традиції кримськотатарського народу. На засіданні круглого столу було вирішено питання забезпечення підручниками, затверджено план спільних заходів з  реалізації прав громадян на отримання освітніх послуг кримськотатарською мовою.

  Мова, мовна система — це засіб збагачення розвитку і реалізації мовлення кожної особистості, тому навчальні заклади повинні готувати передусім гуманних, осві­чених людей, які спроможні критично осмислювати супереч­ливу інформацію, давати їй відповідну оцінку з позицій загальнолюдських і національних цінностей, а також на на­лежному рівні практично користуватися рідною мовою в най­різноманітніших життєвих ситуаціях.

 За інформацією відділу освіти районної державної адміністрації

Категория: Наука и образование | | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 ДаваГоцман   (16 Ноя 2015 19:53)
Чудово висловлена і якісно сформульована думка в останньому абзаці наданої інформації.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[04 Дек 2016]
ОДИНОКОЙ МАМЕ И ЕЕ СЫНУ СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ (0)
[04 Дек 2016]
Нацрада: В Крыму не смогут заглушить сигнал с Чонг... (1)
[04 Дек 2016]
Прикордонники вчаться протистояти провокаціям на м... (0)
[03 Дек 2016]
В Геническе провели спортивную-развлекательную акц... (0)
[03 Дек 2016]
В Крыму обещают "подавить" украинское вещание с Чо... (4)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
продам щенков немецкой овчарки
Экскаватор "ATLAS"
Трактор Т-74
Газовые баллоны Б.У
КОММЕНТАРИИ
Бред. Через 60 км уровень сигнала будет ...веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП