Понедельник, 05 Дек 2016, 00:22
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1214
Чат
реклама
Новое на форуме
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 239
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 02 Дек 2016
Ответов: 540
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1124]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [266]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3838]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [382]
Отдых и туризм [250]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [262]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 18
Гостей: 17
Пользователей: 1
LANA
Сегодня на сайте
Визит, mamai, Dobry76, rumit1985, davidov_900456, zernyashka, Cwetik, meotida, burbon, СЕРВЕР2016, Паша73, НАБЛЮДИТЕЛЬ, puchuka, SaperMob, Михалыч48, Genichanin777, Викторова, TRIM, RedHazard, oIITiMicT, местный, grpc, Kit2012, 1a2b37g, nikolayburlin, agent, Лирик56, suvuy, Cool, Жительвасюков, Amigo, [Полный список]
 
Главная » 2015 » Октябрь » 30 » Як контролювати місцевих депутатів – досвід США
09:53
Як контролювати місцевих депутатів – досвід США

  На сесії міської ради Спрінгфілда (США, штат Іллінойс) людей удесятеро більше, аніж депутатів. Спершу виступають громадяни і лише потім – міські обранці. Тут громада офіційно лобіює свій інтерес і в нас на очах перемагає. В Україні досягнути таких результатів можна і без реформи – достатньо для початку прийняти регламенти рад в інтересах громади.

 Спрінгфілд – має дещо більше 100 тисяч населення і лише 10 депутатів в міській раді. Для порівняння у Ірпінській раді поблизу Києва загалом 36 депутатів і населення регіону (міста і трьох селищ – Коцюбинського, Ворзеля, Гостомеля) майже тотожне Спрінгфілду.

Але у самоврядуванні все залежить не від кількості депутатів, яких терба контролювати, а від того, які правила гри наші обранці встановили для громади.

Як громада може потрапляти на сесії ради?

У Спрінгфілді сесія розпочинається о 17:30. Тобто, ввечері після роботи мешканці  міста можуть взяти участь в засіданні ради. Люди дійсно приходять на засідання і їх майже вдесятеро більше, ніж депутатів.

Мешканці заходять спокійно до зали навіть після початку засідання. На 10 хвилині сесії всі порожні місця практично зайняті громадянами.

 У Спрінгфілді громада має де комфортно сидіти під час засідання і депутати не сидять до виборців спиною. Вони дивляться в очі предстаникам громади.

Для порівняння у нашому регіоні сесії розпочинаються о 10:00 або в 16:00, коли люди ще в офісі й відпрошуватися з роботи значно важче.

До слова, засідання райради, яка відповідає за регіон, за виключенням міста Спрінгфілда, було призначене у цей же день на 19:00 у сусідній будівлі. Тобто всі охочі можуть просто перейти й взяти участь у роботі ще одного органу місцевого самоврядування.

У раді можна ознайомитися з порядком денним.

 Що важливо, що тут є питання, які будуть прийняті без обговорення, а є такі, про які будуть дискутувати і депутати і громада. У порядку денному вони одразу окреслені. Будь-який депутат своїм одним-єдиним голосом може перенести питання, що не планувалося до обговорення у список питань, про які будуть дискутувати.

Конфліктні питання: влада VS громада

 Кожен громадянин може виступити на засідання ради Спрінгфілда. Це прописано в регламенті ради. Для того, щоб виступити достатньо за день до сесії проінформувати раду про свій намір.На засідання ради Спрінгфілда ми стали свідками того, що на початку сесії виступали виклоючно громадяни.

Більше того, вони могли спокійно піднімати руку і висупати, навіть якщо до того не повідомили раду. Ніхто ні на кого не підвищував голос і не погрожував вигнати за вигуки з місця чи аплодисменти на підтримку виступу представника громади.

“Навіть якщо я не поділяю вашу думку, це важливо, щоб громада висловилась і обговорила питання, які її цікавлять,” – наголошує у залі міський голова Джим Ленгфельдер.

У цей день на сесії Спрінгфілдської ради розглядали вкрай важливе питання: депутати хотіли приєднати до міста території регіону, які адміністративно Спрінгфілду не належали, але були вкраплені в межі міста.

Місцеві мешканці проти. Вони переконані, що це суттєво погіршить їхнє життя, зокрема піднімуться податки і на додачу люди втратять пільги. “Я не хочу, щоб нас приєднували. Вони не можуть керувати належним чином своїм містом і взялися нас анексувати. У нас зимою прибрані вулиці, нижчі податки, бо у нас не місто, а приміська зона,” – розповідає Робін Мота.

“Коли будете голосувати пам’ятайте, що ви приймаєте рішення за людей, які вас не обирали! Ви не можете вирішувати за нашу громаду!” – Наголошує Мота.

Саме через те, що свого часу населення штатів платило податки і за колоніальних часів не було представлене в Британії, американці хотіли стати самостійними і мати своє керівництво, яке б працювало на них. “І мені все одно, що там говорить закон. Ми  проти такого приєднання,” – наголошує Робін Мота, чий виступ громада підтримує аплодисментами й вигуками.

 Варто наголосити, що за законом, депутати Спрінгфілда дійсно мали повне право голосувати за таке рішення, якщо вся територія, яку вони хотіли приєднати до міста з усіх боків оточена їхнім містом. Але для них – це право, а не обов’язок. Тому лише депутати можуть вирішити, чи будуть вони цим правом користатися супеерч волі громади.

 Голосування у Спрінгфілді, на щастя для представників громади, провалилось. 4 депутати голосували за, 6 – проти. Мер не голосував.

 У Спрінгфілді міський голова бере участь у голосуванні лише тоді, коли голоси депутатів розділяються 50 на 50. Це дозволяє міському голові зберігати свій нейтралітет, але саме на нього покладається крайня відповідальність у вирішальних і найбльш гострих питаннях.

У нас часто депутати дивляться, як голосує міський голова і тоді вже піднімають руки самі.

Що примітно, що поряд з депутатами та мером у Спрінгфілді сидить юридичний консультант, який роз’яснює, що з цього чи іншого приводу йдеться в законі.

Вибори: як монополізували місцеве самоврядування в Україні

У США є дві партії – республіканці і демократи. Але навіть за таких умов влада не додумалась монополізувати доступ до влади.

Самовисуванець може бути обраним на будь-якому рівні.

«Буває, що до місцевої ради Спрінгфілда потрапляє самовисуванець. Рідко, але буває. Щодо сенаторів Іліноїса чи представляла інтереси громади в парламенті штату, то балотуватися самовисуванцем можна, але я навіть не пригадую, щоб незалежний кандидат виграв вибори.

Щоправда партії у нас все одно утруднили можливість балотуватися для самовисуанців. Якщо партієць має назбирати наприклад 1 тисячу підписів, щоб мати право змагатися за мандат у сенаті, то незалежний кандидат має назбирати удвічі, а подекуди і а 5 разів більше,» – розповідає Том Райдер, який 18 років пропрацював у палаті представників громади Іліноїсу.

В Україні ж партії не просто перекрили самовисуванцям шлях до влади, а ще й встановили 5 % бар’єр. Тобто, якщо Ви маєте свою партію і ваша команда молода, незалежна і некорумпована, і за одного з ваших кандидатів виборці віддали 100 % голосів, а партія не набрала 5 % – кандидат-переможець не проходить.

Така система вигідна виключно тим партіям, які зараз в парламенті. Передвиборче законодавство кожна правляча партія чи коаліція змінює перед виборами на свою користь.

Більше того, законотоворці ускладнили нам процедуру відкликання депутатів.

 

Тепер остаточне рішення про відкликання депутата лише за партією. Тобто правлячі партії закріпили за собою право контролю депутатів. Американці кажуть, що сенатори працюють гірше, бо їх обирають на 5 років, а представників громади лише на 2 роки. Це змушує депутатів посилено працювати, щоб бути знову обраними.

У США депутатам місцевих рад платять гроші

В Україні за свою роботу гроші отримують лише депутати Верховної Ради. Всі інші депутати місцевих рад працюють як волонтери і повинні виконувати цю роботу на громадських засадах.

У США депутати всіх рівнів за свою роботу отримують гроші. Аналогічно – у Польщі, звідки повернулася моя колега Олена Жежера. “У нас депутатина рік отримують десь 15 тисяч доларів. Але це – не постійна робота,” – розповідає міський голова Спрінгфілда.

Щоправда працюють тут депутати частіше, ніж наші. Спрінгфілдська рада засідає двічі на місяць. У нас місцеві ради можуть засідати раз на один-два місяці.

Варто зазначити, що 15 тисяч доларів на рік для США – це не такі вже й великі гроші. Для порівняння, вчитель заробляє дещо більше 60 тисяч доларів на рік. Зарплатня мера становить менше 130 тисяч доларів на рік (дві річні заплартні вчителя).

В Україні депутати на це ідуть добровільно у більшості випадків для того, щоб лобіювати інтереси свого бізнесу. Хоча потім прогульники частково намагаються виправдати свою неякісну роботу тим, що їм за неї не платять. Як з’ясував Громадський рух ЧЕСНО майже третина депутатів у кожній раді, згідно з законом, за кількістю прогулів є кандидатами на відкликання.

Є ще одна суттєва відмінність у нас із США. Виборці в США своїх кандидатів знають більше року. Це цілком достатній час для того, щоб зрозуміти, хто є хто. Нам же повідомили списки кандидатів менш, ніж за місяць до виборів.

Громади тим не менше мають можливість саме зараз якісно змінити склад своїх рад і не голосувати за прогульників, фігурантів антикорупційних розслідувань та тих депутатів, що мають конфлікт інтересів і йдуть обслуговувати свій бізнес. Для цього Громадський рух ЧЕСНО і моніторив роботу депутатів, а також готує огляди спсиків партій.

А після обрання треба стежити за тим, який регламент приймають ради, оскільки саме від регламентів рад залежить те, чи зможете ви належним чином захищати інтереси своєї громади.

Авторка: Ірина Федорів – журналістка – учасниця прогами Конгресу США “Відкритий світ”,   ВГОРУ

 

 

Категория: Общество и политика | | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 9
9 Tvister   (31 Окт 2015 22:47)
Бунтарь, у кого Вы все это требуете на этом сайте и в этой теме? У нас, Геничан? Мы согласны. С утра зайдите с заявлением, мы Вам его дружно подпишем.

8 buntar   (31 Окт 2015 17:31)
В стране, в которой не действуют законы, где нарушен основополагающий принцип свободного общества "ЗАКОН ОДИН ДЛЯ ВСЕХ", где Президент интересы коррумпированных судей (10 тысяч человек) и коррумпированных прокуроров (20 тысяч человек) ставит выше интересов своего народа, ВОЗМОЖНО ВСЁ. Олигархи, НАЗНАЧИВШИЕ народных депутатов в Раду, будут САМИ принимать любые законы, а коррумпированные судьи и прокуроры будут их "исполнять". В любой цивилизованной стране, где действуют законы , АБСОЛЮТНО НЕ ВАЖНО, кто будет мэром города ( Кернес, Вилкул,Филатов, Труханов, Костусев, Боровик, Кличко или Тягныбок). Потому, что тогда НЕВОЗМОЖНО будет безнаказанно красть из наших карманов. Но тогда и привлекательность любой государственной должности перейдет из материально-воровской в морально-общечеловеческую. Тогда миллиардеру не захочется быть мэром.Тогда коррупционер не пойдет в судьи и не будет прокурором. И появятся общественные "лифты" для новых моральных людей. ТРЕБУЮ: ПОМЕНЯТЬ СУДЕЙ И ПРОКУРОРОВ. Сейчас во власть идут красть. И крадут у каждого человека его настоящее и его будущее. Если Президент не в состоянии отказаться от "удобной" возможности КРАСТЬ безнаказанно, то люди поменяют Президента и Раду. ТРЕБУЮ обещанных РЕФОРМ. Власть подменяет реальные СИСТЕМНЫЕ реформы показухой с арестами каких-то одиночных чиновников. Коррумпированные суды их отпускают или дают возможность сбежать. Прокуроры , руки которых постоянно находятся в карманах украинцев, не в состоянии написать обвинительные заключения для януковича и его подельников, поэтому западная Фемида их оправдывает и легализирует их богатства, имеющие криминальное происхождение. Система прогнила. Она не может выполнять обычные функции защиты прав и свобод граждан.Не меняя СИСТЕМЫ, невозможно изменить жизнь людей, развивать страну, удержать умных и трудолюбивых от иммиграции. Судьи ВСЕ ДО ОДНОГО КРАДУТ. Что еще добавить?

7 nadiya   (31 Окт 2015 11:54)
Дякую за таку вчасну і влучну інформацію, шановний ВІЗИТ!! А починати слід перш-за-все з регламенту територіальної громади в якому й прописати аналогічні та більш жорсткіші положення контролю діяльнорсті кожного депутата, а також, прозорість та публічність місцевого бюджету; положення дострокового відкликання депутата: і не тільки за ініціативою партії, що його висувала, а й за ініціативою того електорату де він обирався та агітував мешканців міста голосувати за себе інше
Давайте почнем з регламенту територіальної громади

6 Санта   (30 Окт 2015 19:29)
Супер так и надо!! Полностью ЗА!!!

5 Skorpion   (30 Окт 2015 19:20)
Да наши люди не хотят прийти лишний раз в совет, не только на сессию, приходят только тогда когда что-то касается их лично, о чем тут говорить, по-моему у нас никто и никому не запрещает ходить на сессии рады, только никому это не надо, каждый живет в своем мирке, по принципу, ,,абы не трогали...."

4 Заточка   (30 Окт 2015 17:23)
Классно!

3 Лирик56   (30 Окт 2015 12:00)
Ну со слугами и партиями то всё понятно. Но беда не только от них. Швец прогулял много сессий, (из доклада Тулупова о прогульщиках) а его опять избиратель выбирает. Так поможет нам даже хороший для громады регламент рады?

2 dontsova   (30 Окт 2015 10:46)
И мне так хочется и мне так нравится, а не закрытые секретные междусобойчики

1 mamai   (30 Окт 2015 10:19)
Учитесь у пиндосов, слуги ...мля "народные"!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[04 Дек 2016]
ОДИНОКОЙ МАМЕ И ЕЕ СЫНУ СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ (0)
[04 Дек 2016]
Нацрада: В Крыму не смогут заглушить сигнал с Чонг... (1)
[04 Дек 2016]
Прикордонники вчаться протистояти провокаціям на м... (0)
[03 Дек 2016]
В Геническе провели спортивную-развлекательную акц... (0)
[03 Дек 2016]
В Крыму обещают "подавить" украинское вещание с Чо... (4)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
продам щенков немецкой овчарки
Экскаватор "ATLAS"
Трактор Т-74
Газовые баллоны Б.У
КОММЕНТАРИИ
Бред. Через 60 км уровень сигнала будет ...веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП