Пятница, 09 Дек 2016, 11:36
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1269
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 07 Дек 2016
Ответов: 542
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 06 Дек 2016
Ответов: 240
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1127]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [267]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3859]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [383]
Отдых и туризм [251]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [262]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 45
Гостей: 45
Пользователей: 0
Сегодня на сайте
rumit1985, Mocart, НАБЛЮДИТЕЛЬ, SaperMob, Викторова, nazar-ignatev, медведь, DIO, Kit2012, 1a2b37g, tadiban, nikolayburlin, agent, Лирик56, Жительвасюков, Amigo, ЛексКарпинский, Nick_gen, ххх777ххх, aztek881, Genichanin_в_WOT, Clever, Optimist, сапёр, Umoytes, azovec007, genichmed, Билли_Бонс, Ismet1983, Anonimka, adidas2737, [Полный список]
 
Главная » 2015 » Май » 23 » Эксперты предлагают треть Херсонской области отдать Геническу
09:45
Эксперты предлагают треть Херсонской области отдать Геническу

  В Украине продолжается разработка механизма децентрализации и административной реформы. Причем, что такая реформа состоится, сомнение не вызывает. Сейчас все упирается в принципы деления территорий и укрупнение громад.

 Как сообщил участник экспертных групп по разработке децентрализованной реформы, руководитель Центра политико-правовых реформ Игорь Колиушко, рабочая группа Конституционной комиссии уже определила терминологию будущего административно-территориального устройства Украины и его образований. Местное самоуправление будет осуществляться на трех уровнях: община (объединение поселений), повит (объединения общин), регион (область, Крым, Киев).

Интересно, что Калиушко предложит свой проект децентрализации, в котором предлагает Херсонскую область разделить на 3 повита и фактически  треть Херсонщины отдать Геническу.

В целях обсуждения различных вариантов,  предлагаем более детально ознакомиться с этим проектом и моделью повитового устройства Украины в материале, опубликованном изданием "Z":

Робоча група Конституційної комісії вже здецидувалася щодо термінології майбутнього адміністративно-територіального устрою України та його утворень. Місцеве самоврядування здійснюватиметься на трьох рівнях: громада (об'єднання поселень), повіт (об'єднання громад), реґіон (області, Крим, Київ).
 
Фактично запроваджується лише один новий термін — «повіт». Хоча, як розповідає «Z» учасник експертних груп з розробки децентралізаційної реформи, керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, фахівці також планували запровадити нову назву для означення громади.
 
«Протягом останніх місяців ми оперували поняттям "волость" для базового рівня місцевого самоврядування. Однак на місцях опиралися цій назві, тож ми погодилися залишитися на "громаді". Щодо "повіту", то ми відстояли цю назву. Адже повіт — це не район. Західні експерти радять: вводите щось нове — вводьте і нову термінологію. Якщо називати проміжну ланку районом, то відбуватиметься ототожнення того, що є сьогодні, з тим, що пропонується. Це абсолютно різні речі, і тут доцільно уникнути паралелей», — коментує Коліушко.
 
На прохання «Z» Ігор Коліушко поділився своєю розробкою повітового устрою України.
 
Справа безсмертна
 
Формування нового адмінтерустрою України буде найбільш дискусійною частиною у децентралізаційній реформі. При тім, що децентралізація є метою, а нова адміністративно-територіальна структура — засобом, саме він часто перебирає на себе найбільше уваги громадськості, а також спричиняє найгостріші баталії. Фахівці наголошують: потребу нового устрою зумовлює сама ідея передання повноважень на низовий рівень. Для того, щоб система була ефективною, належить збільшити громади та райони. Інакше децентралізація повноважень і фінансів буде випусканням води у пісок.
 
«Крій» нового адміністративно-територіального устрою був однією з причин провалу реформи у 2005 році, за каденції Романа Безсмертного. Ініціативу віце-прем'єра трактували передусім як намір «перерізати» межі районів — натомість мало хто цікавився змістом повноважень, які пропонувалося передати на місця.
 
Голова Центру політико-правових реформ вважає, що сьогодні, на відміну від минулої декади, у суспільстві визріло усвідомлення неминучості реформи. «Нині ситуація сприятливіша для проведення реформи, — каже Коліушко в інтерв’ю «Z». — Сьогодні вже визріло розуміння, що передати повноваження і фінанси на нижчі рівні неможливо, не провівши адміністративно-територіальної реформи. Просто нікому їх передавати. Крім того, за десять років усі вже зжилися з цією ініціативою. Тоді це було справді несподівано, люди подумали, що за тим ховається щось нечисте».
 
Коліушко наголошує: проект повітового устрою є авторським баченням і запрошенням до дискусії. «Мусимо бути обережними, намагаючись не злякати, але заохотити людей. Збирайтеся, аналізуйте пропозиції, обговорюйте, приймайте рішення. Якщо люди в областях не пропустять цієї реформи через себе, вона не спрацює», — застерігає експерт.
 
Чому «повіт» — не «район»
 
Перш ніж перейти до схеми, варто зупинитися на тих повноваженнях, які «осядуть» у повіті.
 
У повітової влади буде набагато менше повноважень, аніж у нинішньої районної. Більшість функцій перейде на низовий рівень, до громад. Натомість повітове самоврядування візьме на себе відповідальність за справи, які неможливо вирішити на базовому щаблі, — насамперед це стосується до медичної допомоги вторинного рівня (йдеться про лікарні зі стаціонаром). Окрім того, у повітових центрах працюватимуть представники виконавчої влади держави — державні урядники, які стежитимуть за законністю в діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, урядники матимуть право зупинити рішення місцевих рад, якщо вони порушують закон або виходять за межі повноважень, з одночасним зверненням до суду.
 
Отже, поділ областей на повіти (або можна сказати — гуртування громад у повіти) відбуватиметься з урахуванням двох основних факторів: здатністю адміністративно-територіальної одиниці забезпечити мешканців якісними медичними послугами, а також можливістю ефективного контролю над місцевою владою.
 
Повіт здорової людини
 
В експертній пропозиції Ігоря Коліушка передбачено створення 129 повітів на всій території України замість 490 районів, а також близько 1,5 тисяч громад замість 11,5 тисяч суб'єктів місцевого самоврядування у нинішньому статусі. З тих 129 повітів 10 припадає на окуповану частину Донбасу, а 8 — на Крим із Севастополем.
 
Для детальнішого перегляду клацніть на зображення
 
Коліушко намагався проектувати повіти рівномірними. Так, 104 із 129 спроектованих повітів охоплюватимуть від 200 до 400 тис. мешканців. На думку експерта, це оптимальна кількість населення для «нових районів». Принаймні 6 повітів будуть меншими (понад 150 тис. мешканців). Ще 19 повітів будуть більше заселеними, ніж звичайні; зокрема, у 8 повітах замешкає понад 800 тисяч осіб.
 
Найзаселеніші повіти зосереджуватимуться довкола реґіональних центрів. Майже кожний обласний центр має «взяти під опіку» також прилеглі райони: подекуди — один, подекуди — по кілька. Скажімо, Житомирський повіт пропоновано сформувати з самого Житомира та 6 прилеглих районів. Загалом найбільше заселеними повітами, за проектом Коліушка, виходять: Київський — 2,8 млн. осіб, Харківський — 1,68 млн. осіб.
 
Експерти пояснюють, що обласні центри залишатимуться лідерами для мешканців прилеглих районів. Зокрема, вони матимуть перевагу над районними центрами чи містами обласного підпорядкування (як потенційними центрами повітів) завдяки розвитку медичної інфраструктури. Для прикладу, в проекті повітового устрою іншого авторитетного експерта, Юрія Ганущака, передбачено створення на Львівщині великого Львівського повіту, який широкою смугою тягнутиметься від українсько-польського кордону до межі Тернопільської та Івано-Франківської областей. Ганущак розглядає майбутні повіти насамперед як шпитальні округи. За таких умов головним фактором у формуванні повітового поділу та визначенні адміністративного центру стає наявність розвинутої лікарні.
 
У наступній публікації читайте детальніше про пропонований повітовий устрій галицьких областей
 
Утім, Ігор Коліушко пропонує не покладатися винятково на «медичний» критерій. «Важлива функція повітів — це робота державного урядника, який замінить теперішні адміністрації і контролюватиме місцеве самоврядування; на повітовому рівні також діятимуть державні інспекції тощо. З цієї точки зору нам слід уникати великих диспропорцій. Що уніфікованішими будуть повіти, то краще: однакові штати, однакове фінансування, однакові стандарти», — пояснює Коліушко.
 
Водночас керівник Центру політико-правових реформ зазначає, що серед експертів, які фахово опрацьовують тему місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, бачення повітового структурування здебільшого збігаються: «Більш-менш зрозуміло, на базі яких районів формуватимуться повіти і де буде повітовий центр. Скажімо, у нас із Юрієм Ганущаком, попри те що він пропонує близько 100 повітів, а я — 129, приблизно дві третіх повітів співпадають. У багатьох випадках інших варіантів просто немає».
 
Ігор Коліушко додає: межі повітів не є остаточними. Достеменно про межі «нових районів» доцільно говорити після утворення об'єднаних громад.
 
«Мінотарні» райони
 
На думку декотрих експертів, кшталтування повітів спричинить невдоволення тих районів, які після реформи втратять «високий» статус. І навпаки, ті райони та міста, котрі, як можна сподіватися, стануть «центровими», активно підтримають реформу.
 
Натомість Ігор Коліушко закликає не сприймати майбутні повіти у лекалах нинішнього району. Навпаки: все, що стосується до життєдіяльності поселень, перейде на низовий рівень, а не «втече» до нового повітового центру. «Реформа спрямована на те, щоби на житті людей не позначалося те, чи ти є повітовим центром, чи не повітовим центром. Кожне місто стане центром громади, і всі матимуть рівні можливості розвитку. Навпаки, малі міста отримають додаткові перспективи. Скажімо, за нинішнього устрою міста обласного значення мають перевагу над тими. Тепер вони вирівнюються. Наприклад, якщо ти історичне місто – розвивайся як історичний туристичний об'єкт, розбудовуй транспортну інфраструктуру, залучай інвестиції. Відтепер усі дістають рівні шанси», — пояснює експерт.
 

Базові послуги будуть зосереджені на рівні громади. Зокрема, людям доведеться їздити за різними довідками не «в район», а до центру громади. Децентралізація повноважень зумовить і «децентралізацію» чиновницького апарату, адже багатьом держслужбовцям доведеться перейти на роботу в органи місцевого самоврядування. Повітовий апарат буде набагато меншим, аніж нинішній районовий.
 
«Люди майже не матимуть стосунку до повітів у повсякденні. Ніяких адміністративних послуг у повітовому центрі не надаватимуть. Там сидітимуть державні чиновники, котрі здійснюватимуть нагляд і контроль за місцевою владою. Грубо кажучи, вони спілкуватимуться не з людьми, а з органами місцевого самоврядування», — зазначає Коліушко.
 
Час тисне

Правду казавши, адміністративно-територіальна реформа йде украй повільно. Українська влада має лише кілька місяців, щоб забезпечити конституційні зміни, уможливити об'єднання громад і запустити новий адміністративно-територіальний устрій. На чергових місцевих виборах (які, згідно з Конституцією, відбудуться 25 жовтня) українці обиратимуть нову локальну владу. Ці вибори мають відбуватися під нові повноваження і в нових виборчо-громадних чи виборчо-повітових округах, інакше реформу доведеться відкласти до наступних виборів. У деяких країнах Європейської Унії реформа децентралізації тривала багато років — а в Україні вона має відбутися в режимі «бліц», без зволікання, без можливості на експерименти й права на помилки. Ціна прорахунку — дуже висока. «Інакше ми не здобудемо шансу на розвиток, — каже Ігор Коліушко, — а відтак, в умовах теперішнього зовнішнього тиску, під загрозою опиняється існування держави».
 
Відповідаючи на питання «Z», чи можливі якісь «часткові» варіанти децентралізації на випадок, якщо владі та місцевим елітам не вдасться здійснити реформи, Ігор Коліушко каже: «Хочеться вірити, що реформа відбудеться у заплановані терміни. Зрештою, зараз абсолютно реально провести об'єднання тих громад, які самі того захочуть, і провести вибори вже в нових громадах, під нові повноваження та фінансові можливості. Також абсолютно реально утворити повіти і проводити вибори вже в повітові ради, а не районні. Натомість у районах доведеться залишати існуючі державні адміністрації, котрі виконуватимуть свої функції на проміжний період, поки не завершиться процес об'єднання громад».
 
Як далеко просунеться децентралізація — покаже час. Хоча його залишилося вкрай мало…"

 

Категория: Общество и политика | | Рейтинг: 2.3/3
Всего комментариев: 10
10 farvator   (24 Май 2015 20:38)
Я тоже за треть области к Геническу,только с условием, руководителей района нанять из Германии,прибалтики,или с Белорусии.

9 vitecua   (23 Май 2015 23:07)
Геннадий Васильевич, прошу Вас поместить статью с сайта обл.рады о громадськом обговорювани проекту перспективного плана объединения громад области, в том числе и Генического района. Вот адрес документов  http://www.oblrada.ks.ua/index.php?id=15480. Только с додатками. Вот есл поместите документы то честь и хвала Вам, тогда это будет хоть и с опозданием, но обговорювання. Спасибо.

8 puchuka   (23 Май 2015 19:27)
Цитата 7 Вася (Сегодня 19:52)
6 puchuka у тебя что психоз на коммунистов? smile

я не из их числа, так что можешь успокоить шизофрению.

Да диктатура сейчас и ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ, а не децентрализация.

Или ты думаешь что всем кому эта поганая реформа не нравиться коммунисты? Тогда большинство депутатов председателей и 58% опрошенных на этом сайте тоже коммунисты?


Теперь коммунист заявляет, что он не коммунист. faint Так на коммунистов влияют законы о "декоммунизации"??? happy

Цитата
А коммунистам за то что информировали людей ещё что на самом деле эта реформа из себя представляет и предотвратить её УВАЖЕНИЕ!:good:

Жаль что народ не прислушался.


И ничего не жаль. Народу нужны перемены к лучшему. Такие перемены возможны если провести системные изменения в стране, т.е. провести реформы. А коммунисты, как вы признаете, эти реформы решили саботировать. Таким образом, народу с коммунистами не по пути, извините. hello

7 Вася   (23 Май 2015 18:52)
6 puchuka  у тебя что психоз на коммунистов? smile

я не из их числа, так что можешь успокоить шизофрению.

Да диктатура сейчас и ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ, а не децентрализация.

Или ты думаешь что всем кому эта поганая реформа не нравиться коммунисты? Тогда большинство депутатов председателей и 58% опрошенных на этом сайте тоже коммунисты?

А коммунистам за то что информировали людей ещё что на самом деле эта реформа из себя представляет и предотвратить её  УВАЖЕНИЕ!  :good: 

Жаль что народ не прислушался.
puchuka  читаешь твои писульки и хохот разбирает  smile smile

6 puchuka   (23 Май 2015 17:33)
Цитата 5 Вася (Сегодня 18:20)
А как же добровольное объединение громад?

Председатели высказались против опрос на сайте показал 58% против а реформу проведут. А кто народ будет слышать? Где же демократия?


Коммунист ищет демократию - новый анекдот! biggrin

Цитата 5 Вася (Сегодня 18:20)
Получается что это самая настоящая ДИКТАТУРА.


Или самый настоящий КОММУНИЗМ. dry

5 Вася   (23 Май 2015 17:20)
 
Цитата
Причем, что такая реформа состоится, сомнение не вызывает.
 
А как же добровольное объединение громад?

Председатели высказались против опрос на сайте показал 58% против а реформу проведут. А кто народ будет слышать? Где же демократия?

Получается что это самая настоящая ДИКТАТУРА.

Вот вам и дикторский режим.

4 vitecua   (23 Май 2015 14:40)
А кто из Вас знает по какой схеме произойдет объединение советов в громады? Это важнее, там будет бюджет и центры оказания админ.услуг, что и будет нас касаться в первую очередь. А то, что Геническ один из трех центров области - несомненно круто и приятно, но не более того.

3 карта   (23 Май 2015 12:43)
А как же "модель Воробьева"?

2 vvd   (23 Май 2015 12:07)
Что бы вы знали это самый точный проэкт.

1 ПРотив   (23 Май 2015 10:44)
А вот за такой проект я ЗА!!!!!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[08 Дек 2016]
Студенти Генічеського медучилища прийняли участь у... (0)
[08 Дек 2016]
На КПВВ "Чонгар" задержали мошенника (1)
[08 Дек 2016]
В присутствии депутатов откроют актовый зал в Рыко... (3)
[08 Дек 2016]
На станции Новоалексеевка хотят построить канализа... (3)
[08 Дек 2016]
У районних змагань, присвячених Дню Збройних сил У... (1)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
Продам инфрокрасный обогреватель УФО.
Сдам 1-но комнатную квартиру
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
куплю инфрокрасый обогреватель бу
продам щенков немецкой овчарки
Экскаватор "ATLAS"
КОММЕНТАРИИ

Евстратов своё предвыборное обещание одн...


Согласен. Классный ремонт ,нет слов.Тепе...

веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП