Пятница, 09 Дек 2016, 13:31
    
Вы вошли как Гость · Группа "Гости" · RSS
         Объявления Главная Регистрация Вход
Меню сайта
реклама
реклама
наш опрос
В этом году вы будете отапливаться:
Всего ответов: 1270
Чат
реклама
Новое на форуме
КРЫМ! Аннексия, оккупация, украинский, российский. (((
Автор: puchuka
Форум: Политика
Дата: 07 Дек 2016
Ответов: 542
Геническ - город людей
Автор: puchuka
Форум: Геническ и геничане
Дата: 06 Дек 2016
Ответов: 240
Украина не Россия
Автор: ПРотив
Форум: Политика
Дата: 04 Дек 2016
Ответов: 1201
Неужели война?
Автор: DenisKaa
Форум: Политика
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 903
технологии "загнивающего" капитализма
Автор: ххх777ххх
Форум: Что вы сейчас читаете?
Дата: 24 Ноя 2016
Ответов: 3
разделы
Спорт [209]
Общество и политика [1127]
Происшествия и криминал [821]
Культура и искусство [267]
Наука и образование [153]
Производство и сельское хозяйство [101]
Информация [3860]
Бизнес и финансы [195]
СМИ [383]
Отдых и туризм [251]
Общественная организация "Патриот" [128]
Геническая МГНИ информирует... [189]
Генический РО УМВД сообщает [78]
Генический РО ГСЧС сообщает [41]
Облгосадминистрация сообщает [262]
Генический военкомат сообщает [15]
Здравоохранение [0]
ОГА
Милиция
ОДПИ
МЧС
СТАТИСТИКА

Онлайн всего: 63
Гостей: 57
Пользователей: 6
Mocart, Викторова, Cwetik, oIITiMicT, rumit1985, User15
Сегодня на сайте
Визит, rumit1985, zernyashka, laer, Cwetik, Mocart, НАБЛЮДИТЕЛЬ, SaperMob, Викторова, oIITiMicT, nazar-ignatev, медведь, DIO, Kit2012, 1a2b37g, tadiban, nikolayburlin, agent, Лирик56, Жительвасюков, Amigo, ЛексКарпинский, Nick_gen, ххх777ххх, aztek881, Accept, Genichanin_в_WOT, Clever, Optimist, сапёр, Mixas, [Полный список]
 
Главная » 2016 » Май » 22 » Чи залишилася ще риба в Азовському морі?
17:23
Чи залишилася ще риба в Азовському морі?

  Азовське море вважалося перлиною в СРСР, так як було в 6,5 разів вище за рибопродуктивність Каспійського моря! Зараз рибні запаси Азова не тільки підірвані - вони знищені! І це сталося не вчора, а протягом останніх двадцяти років відбувається споживче, грабіжницьке ставлення до Азовського моря що деколи межує із злочином!

 Хоч і виписуються ліміти сьогодні на вилов близько 30 видів риби в Азовському морі , але 95 відсотків усього вилову на Азові становить лише - тюлька, хамса та бичок. Решта видів риби виловлюються в мізерній кількості.

 Згідно з даними Бердянського територіального відділу Азоврибоохрани за минулий 2015 рік в Азовському морі було виловлено 16 738 т. риби. Основну частину, з усього видобутого, складають бички (10706 т.), тюлька (5573 т.), і хамса (209,5 т.).

 Хоча піленгас і стоїть окремо від аборигенних азовських видів, бо його в сімдесятих роках штучно акліматизували та вселили в море, і зменшення чисельності зграй піленгаса потрібно розглядати індивідуально, але ця проблема є показовою, як приклад , не дбайливого, чисто споживацького ставлення до природних ресурсів.

 Ще в недавньому часі, даний представник іхтіофауни Азовського моря був один з найчисленніших видів, а його вилов ще в 2007 році становив 2 236 тонн. Згідно з статистичними даними результати промислу піленгаса за минулий рік опустилися до 18 т., Що свідчить про його значне скорочення. Графік занепаду вилову піленгасу може виглядати так: 2010 року вилов становив 1651 т., В 2012 - 215, а вже в 2014 склав 52 тонни.

 Однією з основних причин такого є відсутність повноцінних умов для нересту, так і загальна екологічна обстановка в Азовському морі. Значною мірою на результати промислу вплинула обстановка в Молочному лимані, де солоність становила понад 80 г / л. Але, в період з 2006-2010 та 2012-2014 років спостерігався незадовільний нерест пов'язаний з нестабільним з'єднанням лиману з Азовським морем.

 На сьогоднішній день штучна вимоїна хоч і розчищена, але того піденгаса з генетичною пам’яттю, що вважає Молочний Лиман соєю домівкою, вже не залишилося, і тому треба знову штучно відроджувати чисельность зграй цієї риби.

     – Що найголовніше, так це те, що Азов, як не дивно і сумно це звучить, але вбили не браконьєри. Так вони внесли свою лепту але вона не є критична – розповідає голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Азов знищили промислові стоки, хімічні стоки з полів занесені в море річками що впадають в нього та «псевдонауковими» ловами, які проводяться звірячими методами. Років двадцять як на Азові для незрозумілих наукових цілей під час нересту виловлюють ікряну рибу.

 Я бачив це на власні очі. Коли палуба сейнера слизька від ікри. Ікряна риба виловлюється сотнями тон, а для «науки» потрібно кілька десятків кілограм! Це не «наука» - це прихований хижацький промисловий вилов. Як приклад: промисловий лов бичка заборонений до 15 вересня ... Але вже сьогодні понад тридцять сейнерів по "науковим" програмами мех драгами, тралами проціджують буквально метр за метром Азовське море. Цього року Держрибагентство знизило кількість "наукових" ловів, але якщо ми хочемо відновити колишню рибну славу Азовського моря, то "не можна бути на половину вагітним" - необхідно переглянути політику всієї риболовецької господарської діяльності на Азові із залученням для написання Програми, та об'єктивного моніторингу інститути Академії Наук України. Потрібно знизити промисловий тиск на цінні види риб, до повного відновлення чисельності їх зграй.

 ― Так само море зробили мертвим після дозволу застосовувати на ньому, знову ж таки для «наукових цілей» тралів. Азов мілководний і будь який трал на ньому стає донним. Баластові пластини, катки і ланцюги тралів переорюють дно Азовського моря, як німецькі тигри під час війни українські степи. Правда в останні роки намагаються зменшити кількість «наукових» тралень, але цього явно недостатньо, щоб хоч якось почати відновлювати чисельність цінних видів риби, які знаходяться в депресивному стані ― продовжив Чистяков.

 Осетрові види риби з давніх часів спокійно жили в Азовському морі, а нині «переселилися», як зникаючий вид до Червоної Книги України. Переживши динозаврів вони не змогли вберегтися від "наукових" тралів.

 Минула політика рибного господарства була заснована тільки на споживчому відношенні до рибних ресурсів змушує майбутні покоління вкладати чималі зусилля та величезні кошти у відновлення популяцій цінних видів риби Азовського моря чисельність яких зменшилася до критичної межі.

 Одне на двох…

 Азовське море ми "ділимо" разом з Росією. Тому створена Українсько-російська Комісія з ведення рибного господарства на Азовському морі. Існують двосторонні договори та угоди з промислу, науковим дослідженням, а так само з відновлення рибних запасів Азова .

В 2009-2013 роках українські рибопромислові підприємства приступили до відновлення чисельності аборигенних видів риби - почали випускати молодь судака, камбали калкан.

 Російська сторона на березі Азовського моря побудувала два рибоводних заводи з відтворення молоді осетрових видів риби та щорічно випускає в море мільйони штук молоді російського осетра. Наш берег більш мілководний і тому вода в ньому добре прогрівається, а значить багата кормом для зграй риб'ячої дітвори. Тому косяки молоді російського осетра спрямовуються до наших берегів.

 Пару слів необхідно сказати який поганий "жарт" для рибної галузі зіграв прогрес. Зовсім недавно для промислу застосовувалися мережі з капрону, а для вилову осетрових з корду. Були технологи та інженери, які розробляли конфігурації промислових знарядь лову: мереж, оханів, вентерів, неводів. Тоді чітко регламентований та дозволений до застосування для вилову тієї або іншої риби розмір вічка грав чільну роль в промислі. Виловлювалась тільки доросла риба. Але з «приходом» дешевих волосяних  (ліскових) мереж став дуже великий прилов молоді риби. А все тому, що риба торкнувшись волосіння "залипає" в мережі, особливо це стосується риб "колючих". Для прикладу якщо раніше для вилову севрюги в 5-8 кілограм застосовувалися капронові мережі з діаметром вічка в 70мм . ( а = 70 х 70 ) , то з таким ж вічком але ліскову сіть може потрапити і двохсотграмова молодь риби.

 В Асоціації рибалок України зазначили, що браконьєри використовують сіті з ліски, які незалежно від розміру вічка однаково небезпечні для молодняку осетрових.

 ― Так як осетрові колючі, то до такої сіті вони «прилипають» ― просто торкнувшись ліски у ній заплутуються. Були випадки, що браконьєрські сіті з досить великим вічком під час природоохоронних рейдів рибінспектори виймали повністю забиті молодняком осетрових довжиною 10-12 см. ― додали в Асоціації рибалок України. - Виловлених у якості прилову мальків осетрових браконьєри перемелюють на рибне борошно. Це борошно потім додають у корм і годують свиней. Вихід з ситуації, що склалася є: необхідно негайно  заборонити використання волосінні мережи на Азовскому морі. А так само потрібно посилити рибоохоронні заходи в тих місцях і в той час коли молодь осетра підходить до нашого берега.

 На відновлення популяції осетра витрачаються величезні кошти в мільйоні доларів, а також час та зусилля провідних рибоводів, а браконьєри так безглуздо знищують цей цінний вид, вбиваючи молодь, яка не має ніякої споживчої цінності. У прагненні сьогочасної наживи люди абсолютно не замислюються, що буде завтра. Їхні діти будуть жити на березі рибного моря або мертвої западини покритою водою ...

Ассоциация рыболовов Украины

Категория: Информация | | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 5
5 Сталкер   (22 Май 2016 21:57)
время   воров  и  временщиков.  природа  восстановится  только  тогда...когда   сдохнет   последний  вор -  чиновник,  вор -рыбинспектор,  вор-депутат,  вор  - президент.

4 Anton_555   (22 Май 2016 21:49)
Если научный лов негативно сказывается на запасах рыбы то его необходимо запретить. Вносил ли такое предложение председатель Ассоцииации рыбалок Украины Александр Чистяков в Держрыбагенство? Какова реакции чиновников. Давать советы и ничего не делать для их реализации - пустая трата времени.

3 djasmin   (22 Май 2016 20:54)
Все можна відродити, якщо є бажання та хист. Ні в нас, ні в них такого бажання немає.

2 сапёр   (22 Май 2016 19:43)
За последние 20-25-ть лет между нашими и расейскими "научными" браконьерами в законе было попросту организовано соцсоревнование по полному уничтожению рыбных запасов Азовского моря. Уверен, что, в данное время, раша всё же выйдет в лидеры в этом "благородном" деле, т.к. у них военка посильнее нашей будет, так что нашим "доблестным научникам" придётся ограничиваться прибрежными грабежами рыбных запасов, или договариваться с расейскими "научниками",на совместное разбойничанье в море.

1 drubel   (22 Май 2016 17:55)
поздно уже думать.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2016
Поиск
Форма входа
Логин:
Пароль:
Последние новости
[09 Дек 2016]
В Геническе Зеленчук появился в образе терминатора... (0)
[08 Дек 2016]
Студенти Генічеського медучилища прийняли участь у... (0)
[08 Дек 2016]
На КПВВ "Чонгар" задержали мошенника (1)
[08 Дек 2016]
В присутствии депутатов откроют актовый зал в Рыко... (3)
[08 Дек 2016]
На станции Новоалексеевка хотят построить канализа... (3)
реклама
реклама
твиттер
объявления
Последние объявлен
Авторазборка БМВ
бензогенератор
Продам профессиональную видеокамеру Sony HXR-MC200...
Продам инфрокрасный обогреватель УФО.
Сдам 1-но комнатную квартиру
страхование оружия
Продам дом
Продам электрорадиатор Эра на 10 Итальянских секци...
Продам электрический регистр(батарея)1Кв
Продам змеевик в печь или в котёл
КОММЕНТАРИИ

Евстратов своё предвыборное обещание одн...


Согласен. Классный ремонт ,нет слов.Тепе...

веб-камеры
мы вконтакте
Мы в facebook

Хостинг от uWeb

Использование материалов vizit.ks.ua разрешается при условии ссылки (для интернет-изданий — гиперссылки) на vizit.ks.ua.
Использование видеоматериалов видеостудии "Новый Визит" разрешается только с нашего согласия.

 Яндекс.Метрика
Херсонский ТОП